Amd + chlodzenie + karta graf

Witam moje pytanie jest nastepujace

posiadam amd 5600 x2 dual core 2,8 ghz temperatura w spoczynku wynosi

1 core - 48 C*

2 core - 42 C *

wymieniam karte graf i mam pytanie czy nie wytworzy ona za duzej temp czy te 48 C * to bezpieczne dla CPU?

( dla przykladu powiem ze nie przegrzewal mi sie do tej pory CPU w zadnej grze jak CRYSIS / COD 4

z gory pozdrawiam i prosze o pomoc

A to ma , że jesteś bezszczelny przychodze na forum aby sie dowiedziec czy 48 C* temp mojego CPU nie jest za wysokie lub za niskie bo sie nie znam na prawidlowej TEMPERATURZE Procesora… a ze wymieniam na mocniejsza karte graficzna napewno sie podniesie troche temp w obudowie rowniez na CPU wiec pytam sie czy 48-58 c w grach jest bezpieczne…

Podaj temperaturę pod obciążeniem a nie w spoczynku.

Najwyzsza Temperaturą Która Osiagnolem Bylo to 60 C* podczas grania w CRYSIS

60 C* jest ok nie wiem jaką masz płytę główną ale każda płyta ma zabezpieczenia i najwyżej zresetuje ci kompa!ważna jest dobra wentylacja po za tym nie napisałeś jaką masz kartę i na jaką wymieniasz- konkretnie chodzi mi o to czy karta jest z radiatorem czy ma wiatrak! te pierwsze są ciche ale bardziej się grzeją-rada-montujesz wiatrak albo dwa(jeden wciąga powietrze drugi wypycha)

Karta Graficzna Bedzie Miala Swoj Wiatrak i Jest To MSI NX 8800 GT =) :wink:

Czym temperatura CPU niższa tym lepiej, ale 60 stopni pod obciążeniem dla tych CPU to norma, można kombinować z wymianą chłodzenia na CPU, wentylacją budy, jej ustawieniem - metoda prób i błędów. Ważny jest też sposób odczytu i jego wiarygodność.

Poczytaj:

viewtopic.php?t=88838&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=