AMD czy Intel?

Zamierzam złożyć kompa. Mam dylemat, jakiego proca wybrać. Obecnie mam intela IV 2GHz - jestem z niego raczej zadowlony. Które proce waszym zdaniem są lepsze?? AMD czy Intele?? A i jescze jedno. czy opłaca sie kupować wielordzeniowe AMD-ki?? Doradźcie mi też, jakiego proca moge kupić do 600zł - przede wszytkim chodzi mi o to, żeby kompa był wydajny i szybki. A i pograć też bym na nim w coś chciał

a jaki z inteli bys szczególnie polecił??

Za 630 zł na allegro możesz kupić: Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz

Nie ma reguły , ja jestem user’em AMD , ale model modelowi nie równy więc sam wybierz , ja mogę tylko podpowiedzieć.

http://www.allegro.pl/item247149167_amd … _box_.html

A co myślicie o tym??

Dobry proc , ale wiadomo - cena jest nie zbyt niska :mrgreen:

Witam

Oczywiście że AMD ponieważ platforma jest tańsza niż w przypadku Intel-a. Jeżeli możesz to dołóż 33 zł i kup AthlonaX2 6000+. Jest to bardzo szybki procek i doskonale sobie radzi głównie w grach.

Sorry ale kupowanie na dzień dzisiejszy procka jednordzeniowego jest beznadziejnym pomysłem.

http://www.allegro.pl/item248056610_zes … dvdrw.html

co myślicie o tym zestawie??

Ten zestaw ma raczej przeciętną grafę. Ale za 2140 zł komp jest super. Dużo ramu, wydajny procek, dobra płyta, no i uczciwy sprzedawca. Jednym słowem same superlatywy.

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 14:49

Kurcze prawie 3 tys. sprzedawnych rzeczy i ani jednego negatywa na Allegro.

Następnego kompa kupię u niego.

ja narazie i tak nie moge sobie takiego kupić bo nie mam tyle kasy

A obecnie mam takiego: Pentium4 2ghz 256ram, Geforce 4, dysk 60GB - ma 5 lat. niezły z niego złomek

Powiedz ile masz do wydania na całego kompa ?

w tej chwili Procesor Intel® Core™2 Quad :wink:

ile mam kasy?? bede miał 1500 + to co dostane za mojego kompa

Jak to jest dobra płyta to ja nie znam się na kompach

zasilacz z miejsca do wymiany.

To zależy od ceny w kwocie od 2k to lepszy jest intel ale w kwocie do 2k to lepszy jest amd

Złączono Posta : 04.10.2007 (Czw) 17:35

czyli około 2k

Athlon X2 4xxx+

Foxconn n570sm2aa

2x1GB A-Data 800mhz

8600GT Palit Sonic+

320GB WD AAKS

Amacrox AX450

INTEL XEON

http://www.allegro.pl/item247410662_intel_xeon_x5355a_active_1u.html

CENA: 2,899 zł

Ja proponuje zastanowić sie nad Athlon 64 X2 5000+ ale w nowej wersji

Black Edition rózni sie od wersji normalnej tym że ma odblokowany mnożnik co może dawać duże możliwości w podkręcaniu.

Jeżeli planujesz używać komputera do np. konwersji grafiki o wysokich rozdzielczościach i detalach lub konwersję filmów HD itp. to zdecydowanie Intel bo AMD tu naprawdę nie na miejscu (po prostu słabo wypada), jeżeli masz zamiar natomiast grać w gry typu CRISIS, FARCRY2 itp. to tu już raczej AMD najlepiej jakiś Athlon x2 lub Opteron, bo AMD to raczej procesor multimedialny i w takiej też dziedzinie Intel odpada

PS: “…jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego…”

Po podkręceniu Core 2 Duo też jest bdb do gier … :?

Jeżeli chodzi o 2 Rdzeniowe to Intel oczywiscie. o Jedno rdzeniowe to AMD.

QUAD jest w cholere drogi

wstrzymaj się do 8 października, stanieją wyżej taktowane Athlony x2 od modelu 5000 w górę