AMD FX 8350 - zaniżona temperatura po wymianie procesora

Witam ,

 

           jak w temacie  - zastanawiam się co jest nie tak - po zmianie procesora na AMD FX 8350 program speedfan pokazuje jakieś dziwnie zaniżone temperatury na samym procesorze.

          

           Systemu po zmianie nie instalowałem od nowa, a jeśli chodzi o sam procesor to przy 125 TPD [W] temperatury są jak na mój gust za niskie.

          

           Płyta główna jaką teraz posiadam to MSI 990FXA-G65 (dodam, że obudowę mam w miarę przewiewną - posiada 4 wentylatory, a chłodzenie zamontowane na procesorze to ZALMAN CNPS10X Performa).

 

           W załączeniu dodaję screena  z programu speedfan.

 

Pozdrawiam

post-261468-0-68539700-1435146100_thumb.

Tym programem się nie sprawdza temperatur. Bliżej prawdy będą wskazania w BIOS/UEFI.

Hmmm faktycznie teraz sprawdziłem temp w BIOS-ie po szybkim restarcie komputera pokazało mi 37 stopni na procesorze.

 

Troszkę się zdziwiłem jak napisałeś, że tym programem nie sprawdza się temperatury. Używam go przez dłuższy czas i jak do tej pory wskazywał mi wszystko poprawnie (nie raz patrzyłem na procesor oraz temperatury na karcie graficznej - tu porównywałem je do występujących w opcji jaka jest w catalystach). Fakt, że i płytę i procesor zmieniłem niedawno (takich “przebojów” z tym programem nie miałem przy płycie gigabyte oraz Phenomie II)

 

Czy mógłbyś mi podpowiedzieć z jakiego programu najlepiej skorzystać do sprawdzania temperatur ? Patrząc na ilośćTwoich postów masz pewnie przetestowany niejednen program, a sam wiesz, że czasami googlowanie daje 

dziesiątki różnych odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

Super :smiley: dzięki za odpowiedz :-)  programik zainstalowany, a temat do zamknięcia.

Temu programowi też nie powinieneś tak bezgranicznie ufać. Nie mniej jeśli masz dobre chłodzenie i przewiew w obudowie, to nie powinieneś się martwić. Nie przesadzaj tylko z napięciem przy ewentualnym OC.

Z takich programów korzystam tylko do “lekkiej” kontroli temperatur. Raz juz się “przejechałem” na tym, że nie zmieniałem pasty na karcie graficznej i teraz raczej wolę dmuchać na zimne (w przypadku obu tych podzespołów). A obudowę myślę, że mam w miarę przewiewną - 2 wentylatory pchające (20mm i 14mm) jak i 2 wyciągające (również 20mm i 14mm).

Jeśli chodzi o OC to nie jestem na tyle dobry, aby kręcić procka na maxa. Na razie nie mam takiej potrzeby, ale jeśli w przyszłości będę chciał to zrobić to będę “delikatnie” zmieniał tylko mnożnik procesora.

 

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile: