AMD HD6770 - artefakty i restarty

Witam.Kolega ma mały problem z kartą graficzną HD6770.Zakupiwszy ją w maju,i powróciwszy do domu z zadowoleniem zamontowałem ją na płycie głównej w slocie PCI-E X16.

Przed tym jeszcze usunąłem sterowniki Nvidii i Driver Sweeperem i po zamontowaniu karty zainstalowałem sterowniki najnowsze (w maju).Minęło parę dni karta działa jak ta lala.Nagle zaczęło sypać bluescreenami.Powodem okazały się sterowniki od grafiki.Próbowałem jakoś to zażegnać ale nic z tego.Wymontowałem kartę, i zacząłem myśleć o zasilaczu.Na tym moja przygoda się skończyła na jakieś pół roku.

Teraz w grudniu,przypomniało mi się o tej karcie.Zamontowałem ją,ściągnąłem najnowsze sterowniki.Odpaliłem Need For Speed’a Most Wanted (tego z 2012) i odpalił na full detalach i antyaliasingiem. Grałem tak przez 2 godziny (katowałem kartę) i chodziła jak marzenie :slight_smile: Po kilku dniach - to samo co wcześniej…Z tym że nie bluescreeny,tylko artefakty,a konkretnie niebieskie paski na ekranie.Wysiadam już totalnie przy karcie graficznej.Wyczytałem że z tą kartą mają ludzie problemy na 64-bitowym Windowsie 7,którego jestem użytkownikiem.Mam w planach zainstalować wersję 32bit i na niej sprawdzić jak się sprawuje.

Proszę o pomoc,bo kolega już białej gorączki dostaje, a chciałby pograć :wink:

System: Windows 7 64bit

GPU: AMD Radeon HD6770

CPU:Intel Core 2 Duo

Płyta główna: Dopiszę później.

Z góry dziękuje :slight_smile:

Odinstaluj sterowniki, usuń pozostałości za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html i zainstaluj najnowsze stery.

Zainstalowane najnowsze z października 2012 :slight_smile: Temperatura karty to około 40-45 stopni. (nie w stresie)

Pobierz GPU-Z uruchom gpu-z kliknij niebieski znak zapytania ? następnie Start Render Test (sprawdź czy nie będą pojawiać się artefakty i monitoruj temperaturę w zakładce Sensors).

Jest szansa, że pomoże, ale nie przez wersję 32-bitową (na x64 nie powinno być żadnych problemów), a po prostu przez fakt, że system będzie świeży.

Jaki masz zasilacz (marka, model, moc)?

korni007 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

PSU: Chieftec 400W

Mobo: Gigabyte GA-P35-DS4

CPU:Intel Core 2 Duo E6750

GPU:SAPPHIRE HD 6770 1GB GDDR5

Oddaj kartę na gwarancje, najprostszy i najlepszy sposób rozwiązania problemów z artefaktami.

Jeśli gwarancja się skończyła to najlepiej zacznij rozglądać się za nową kartą.

Niestety problem w tym,że sklep w którym kupiłem tą karte już nie istnieje… :slight_smile: Zresztą wg. mnie to software’owa usterka, bo karta byla kupiona w maju i w sumie uzywana przez 3 dni :slight_smile:

Musisz wysyłać do producenta.

Sprawdź kartę na innym komputerze.

Sprawdź sterowniki ze strony producenta.

Gdyby była softwareowa to po zmianie sterowników na nowsze/starsze problem by ustąpił.

Możesz próbować tej reinstalacji win z x64 na x86 ale czarno to widzę :wink: