Amd Phenom 2 965 Napięcie Rdzenia Problem

(Adrian Tomaszewski) #1

Witam w związku z tym ze zajmuje sie składaniem komputerów na zamówienie wpadło mi wrące kilka sztuk phenomow 965 i 955 i mam mały mętlik w głowie

Sytuacja wygląda tak ze 2 identyczne procesory phenomy 965 na tej samej płycie maja rożne napięcie rdzenie jeden ma 1,475 drugi 1,450 a jeszcze inny 1,425 oczywiście to ta sama płyta różnią sie tylko procesory

i tu moje pytanie dlaczego tak jest skoro są to te same procki rewizja c3 i normalnie maja przecież 1,375 wszystkie tak działają ale muszę to robić ręcznie niby nie dużo ale temperatury sa znacznie mniejsze no i jest ciszej.

czy to błąd płyty? czy gorszy procesor bo już nie wiem co o tym myśleć .

Wydaje mi się ze może po prostu płyta głupieje albo gorszy procesor który nie umie działać z niższym napięciem co o tym myslicie ??

Dzięki za pomoc z góry

(thommy181) #2

Według mnie może być to problem zasilacza, który podaje akurat takie napięcie na procesor. Stosuj markowe zasilacze, a nie powinno być problemu z różnymi napięciami. Również zaktualizuj BIOS w płycie do najnowszej wersji, z reguły to polepsza obsługę procesora przez płytę główną oraz wprowadza wiele uaktualnień i ulepszeń. Jeżeli napięcia nadal będą różne wówczas ustaw ręcznie napięcie na takie jakie zaleca producent (nie wiem dokładnie jak jest w AMD w tej chwili, ale INTEL daje widełki napięcia max i min. z jakimi dany model procesora może pracować).

(Adrian Tomaszewski) #3

Zasilacz mam Dobry OCZ 600W

Dziwi mnie to ze pracują prawidłowo na standardowym napięciu 1,375 ale o podkrecaniu hmm nie ma mowy nawet i 100 150 mhz ciężko osiagnac na takim napięciu ;/

A na wielu forach pisze ze na 1,375 powinien ok 3800mhz latać a tu i czasem 3500 ciężko idzie na 1,375

Zastanawiam się nad tym czy aby płyta nie jest jakaś lipna bo 3800mhz mogę osiagnac ale na 1,475 a potem jak przeskocze do 3825 to choć bym dal i 1,550 nie ustabilizuje procesora

(sadaj72) #4

Miałem to samo, przed aktualizacją biosu było 1.35V Phenom 955, po aktualizacji 1.45, dobrze że wszedłem do biosu i sprawdziłem. Co do podkręcania to... z 3200 do 3400 bez problemu, 3500-3600 raczej nie ma problemów, ale boxowe chłodzenie średnio sobie wtedy radzi. powyżej 3600 - bsod. (wszystko na 1.35V)

(Adrian Tomaszewski) #5

No u mnie na płycie z podpisu na 3600 mhz bez zmiany a wyżej to już oczko napięcie wyżej dziwi mnie to bo tak sie chwalą ze 3800 bez zmiany napięcia a u mnie tak naprawdę bez zmiany 3600 i to na styk .

Co do chłodzenia to dobre kupuje typu tower do tego 2 wentyle boxowego nie zakładam bo odrazu mowie ze jest głośne wiec kupuje zwykle jakiegoś spartana albo coś do ok 100 130zł

A na jakiej płytce osiagnoles te 3600 bez zmianki napięcia ?? niby ja mam 965 i zwykle kupuje 965 to to samo tylko 200mhz w standardzie więcej za te same pieniądze co 955 ale powinien chyba latać coś kolo tych 3800mhz na stokowym napięciu ?? przy temperaturach ok 51 52 stopnie ?? oczywiste temperatury pod obciążeniem np Linx

(Agatonster) #6

Adus02 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu.W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.