AMD Phenom II odblokowanie rdzeni nie działa

próbowałem odblokować dwa dodatkowe rdzenie ale niestety jeden z nich nie był stabilny tylko jeden działał w miarę dobrze czyli mam amd phenom x3 550 3.1Ghz

i internecie znarazłem wzmiankę na temat tego czwartego rdzenia:

Zainstaluj AMD OverDrive. Wejdź w zakładkę Preference, zmień Performance Control mode z novice na advanced. Wejdź w zakładkę Performance Control. Lewy dolny róg - suwaki zegara. Odznacz opcję Select All Cores. Ustaw sprawne rdzenie na nominalne wartości (mnożnik x 200MHz), ustaw niesprawne (odblokowane) rdzenie na 800MHz (4x200). Powtórz testy stabilności. Jak będzie ok to zwiększaj o 1 mnożnik dla odblokowanych rdzeni i powtarzaj testy.

ja bym zainstalował ten program i ustawił 3rdzenie co teraz mi działają na 3,10Ghz ustawione-standart a ten czarty by działa np: 1.0ghz-2.0Ghz (o ile by się dało) to by komputer normalnie działał w np grach ?

od razu piszę chłodzenie spartan1225 i zasilacz 500w są nowe

Dodane 19.02.2013 (Wt) 21:57

i jeszcze jeno pytanie da się czy możliwe jest pamięci L3 am phenom x2 550 3,10Ghz ? :?:

jaki ten zasilacz dokładnie,podaj markę

Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Ale nie napalaj się na te rdzenie, bo może działać czwarty niestabilnie niezależnie od taktowania.

Raczej mało prawdopodobne jest, że cokolwiek co odblokujesz w procesorach AMD będzie działało stabilnie, to był tylko taki chwyt marketingowy. Coś tam możesz próbować podbijając napięcie ale na cuda nie licz. Wszystkie pełnosprawne procesory trafiły do sprzedaży jako 3 lub 4 rdzeniowe i w odpowiednio wyższej cenie. Ostatnie zdanie nie bardzo rozumiem.