AMD Phenom II odblokowanie rdzeni nie działa

(Daniel10) #1

próbowałem odblokować dwa dodatkowe rdzenie ale niestety jeden z nich nie był stabilny tylko jeden działał w miarę dobrze czyli mam amd phenom x3 550 3.1Ghz

i internecie znarazłem wzmiankę na temat tego czwartego rdzenia:

Zainstaluj AMD OverDrive. Wejdź w zakładkę Preference, zmień Performance Control mode z novice na advanced. Wejdź w zakładkę Performance Control. Lewy dolny róg - suwaki zegara. Odznacz opcję Select All Cores. Ustaw sprawne rdzenie na nominalne wartości (mnożnik x 200MHz), ustaw niesprawne (odblokowane) rdzenie na 800MHz (4x200). Powtórz testy stabilności. Jak będzie ok to zwiększaj o 1 mnożnik dla odblokowanych rdzeni i powtarzaj testy.

ja bym zainstalował ten program i ustawił 3rdzenie co teraz mi działają na 3,10Ghz ustawione-standart a ten czarty by działa np: 1.0ghz-2.0Ghz (o ile by się dało) to by komputer normalnie działał w np grach ?

od razu piszę chłodzenie spartan1225 i zasilacz 500w są nowe

-- Dodane 19.02.2013 (Wt) 21:57 --

i jeszcze jeno pytanie da się czy możliwe jest pamięci L3 am phenom x2 550 3,10Ghz ? :?:

(Marcin1025) #2

jaki ten zasilacz dokładnie,podaj markę

(Qba Lukaszczyk) #3

Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

Ale nie napalaj się na te rdzenie, bo może działać czwarty niestabilnie niezależnie od taktowania.

(pstrowsky) #4

Raczej mało prawdopodobne jest, że cokolwiek co odblokujesz w procesorach AMD będzie działało stabilnie, to był tylko taki chwyt marketingowy. Coś tam możesz próbować podbijając napięcie ale na cuda nie licz. Wszystkie pełnosprawne procesory trafiły do sprzedaży jako 3 lub 4 rdzeniowe i w odpowiednio wyższej cenie. Ostatnie zdanie nie bardzo rozumiem.