AMD Phenom II X3 720 BE czy X2 550BE?

(xomo_pl) #1

Witam, przymierzam się do modernizacji komputera. Planuję wymienić płytę główną i procesor. Wybór padł na AMD (tańsze, łatwy OC).

Zastanawiam się pomiędzy tymi 2 procesorami. Skłaniam się ku x3 ale w modelu x2 też da się odblokować rdzenie 3 i 4....

Odblokował ktoś te 2 dodatkowe rdzenie w modelu x2?

Słyszałem że aby odblokować rdzeń 4 w modelu x3 trzeba kupić odpowiednią serię, prawda to?

do modelu x3 myślałem o zakupie tej płyty:GIGABYTE GA-MA770T-UD3P http://www.ceneo.pl/2470136

jaka płyta na AM3 do modelu x2? gdyż ta wspiera tylko x3 i x4.

Czy chłodzenie box tych procków jest na tyle dobre że można na nim kręcić te procesory?

(slawex1983) #2

Na boxie można lekko kręcić.

Nie zakładaj z góry, że uda Ci się bezproblemowo odblokować dodatkowe rdzenie.

Co to znaczy łatwy OC? Intela podkręca się równie łatwo. Pewnie myślisz o odblokowanym mnożniku. Pamiętaj, że nie wszystkie Phenomy to BE.

(Ciurzyckik) #3

na tej płycie i x3 720 odblokowałem 4 rdzeń, musisz tylko wgrać bios F2c. Tylko nie ten co jest na stronie producenta płyty. Bios F2c był krótko i zaraz go zabrali.

Będzie tylko problem z odczytem temperatur rdzeni procesora, ale wszystko jest ok bo temp. wynoszą około 37 C.

(Mateusz Golebiowski) #4

Cóż ja należę do tych szczęśliwców którym sie udało odblokować 2 dodatkowe rdzenie w modelu x2 :smiley: W moim modelu max OC jakie udało mi się osiągnąć to 3600 ale jak widzisz mam ustawione na 3400 bo karta graficzna go blokuje. Ja osobiście polecam ci ASRocka A780 gxh naprawdę świetna płyta już ją kupisz za 240 zł. A jeżeli chodzi o odblokowanie rdzeni to jest już loteria tak jak i w modelu x3 masz szansę 50%. Ale w grach lepiej będzie się zachowywał x2

(xomo_pl) #5

Wiem, wymieniając procesor biorę pod uwagę tylko BE.

-odblokowany mnożnik i narzędzie AMD Over Drive...

to skąd go wziąść?

grafe myślę nad 4850 albo 4770.

Co do zastosowania to czasem gram w gry (GTAIV,HAWKX, MASS EFFECT), głównie net, muza, filmy.

to jest AM2+ , ja chcę AM3.....

(Ciurzyckik) #6

bios F2c z http://europe.giga-byte.com/FileList/BI ... 3p_f2c.exe rozpakuj .

sam go pobrałem . pozdrawiam

co do serii mój też do niej nie należy , jak wielu innym właścicielom tego procka i śmiga na 4 rdzeniach

(xomo_pl) #7

czy te pamięci DDR3 są dobre?

aktualnie mam kingstony 667mhz cl5 DDR2, będą lepsze od moich obecnych?

Nie będą "przeszkadzały" w podkręcaniu?