Amd phenon II x3 2,8ghz czy c2q q8200 2,33ghz

Wutajcie .chciał bym sie dowiedziec jaki jest obecnie najwydajniejszy procesor do gier w przedziale od 300 do 600 zł. Pytam bo niedawno kupiłem komputer z procesorem Amd phenon II X3 2,8 ghz dokładnej nazwy niepamietam kosztował on cos kolo 450zł.Mój kolega równiez kupił nowego pc z tym ze z prockiem intela c2q q8200 2,33 ghz tesz nie jestem pewnien co do tej nazwy zaplacił 540zł .Teraz on sie chwali ze jego procesor jest dużo lepszy bo to intel a nie amd i ma 4 a nie 3 rdzenie.Chciał bym wiedziec czy ma racje.ponadto jak juz wyzej napisałem powiedzcie jaki jest obecnie najlepszy procesor do 600zł:D:D

odpalcie gry w wysokich detalach z włączonym frapsem i porównajcie wydajność na obu kompach ;-).

w grach procesory będą porównywalne :smiley:

Ale w aplikacjach profesjonalnych obróbka grafiki, filmów itp. procek intela będzie zdecydowanie lepszy 8)

Kiedyś namówili producentów komputerów do nalepiania nalepki “Intel Inside”. To byl marketingowy majstersztyk, ludzie widząc takie komputery w sklepach myśleli, że skoro producenci się chwalą, to musi to być coś dobrego. I tak zostało w świadomości przekonanie, że Intel jest lepszy.

To jak z Coca-Colą. Ludzie uważają, że jest czymś lepszym od Pepsi, chociaż nieco gorzej im smakuje :shock:

AMD wcale nie robi gorszych procesorów. Nawet są bardziej elegancko zaprojektowane do Intela. Wcześniej były szybsze przy tym samy zegarze, teraz nieco wolniejsze, to kwestia architektury. Wcześniej wprowadzili 64 bity, zintegrowany kontroler pamięci, nie mają wyciętej wirtualizacji w tańszych modelach, nie ma problemów z wymianą na nowszy (płyta głowna z chipsetem Intela nie obsłuży procesorów, ktore później sie ukażą, pomimo zgodnej podstawki). Płyty główne pod AMD obsługuja ogromne ilości pamięci RAM, Intel ogranicza w laptopach do 4GB, a AMD do 16GB lub wiecej…

Jeśli juz porownywać wydajność, to procesorow w tej samej cenie. Bo 450 a 540zł to spora różnica. A na oko powinny być porownywalne.

Kiedyś rzeczywiście amd były szybsze ach te czasy p4,

Ale ten Quad będzie szybszy tak jak powiedzialem w aplikacjach a’la photoshop corel itp.

Ale jak grasz to bierz AMD

A i AMD 3 rdzeń quad 4 rdzeń myśląc przyszlościowo quad

Phenon lepszy, platforma c2q to trup.

Trup trupem ale wydajny

Ale pinki19 mówi wydajniejszy a nie przyszlościowy :smiley:

Taa bardzo

Podaj mi jakies testy gdzie c2q jest gorszy od tego AMD albo o takim samym taktowaniu

http://www.egielda.com.pl/forum/index.p … opic=15543

http://www.pcworld.pl/pojedynek/298.html

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4770

w porownaniu do phenomów x4 rzeczywiscie trup ale x3 jak widac jest gorszy :smiley:

niech kolega zainwestuje w x4

Tylko jak się trafi na sprawny rdzeń w x3 to go można odblokować i mieć 4 rdzeniowy procesor.

no jak się trafi to rzeczywiście

nie probowalem ale mojemu koledze udało sie odblokować :smiley:

powiedzcie mi jeszcze jaki jest obecie najlepszy procesor do gier w cenie do 600zł moze trochę ponad bo mnie to zastanawia

Stricte będzie to e8400 ale byłoby to postępowanie bardzo krótkowzroczne i Phenom II 720 x3 jest zdecydowanie lepszym od niego rozwiązaniem.

A co do wydajności q8200… nie tani, nisko taktowany, okaleczony z pamięci podręcznej, z zaniżonym fsb i zablokowanym mnożnikiem… czy coś trzeba tu komentować?

czyli mam rozumieć ze Phenom II 720 x3 jest najlepszy w przedziale do 600zł czy moze sa jakies lepsze

Wydajniejszy Phenom II 720. Zdecydowanie.

Za 639 zł można nabyć phenoma II x4 940

Za 603 zł można dostać Core 2 Quad Q8400 i za 675 zł Core 2 Quad Q9400 - co jest rozwiązaniem niedużo wydajniejszym.

żeby się fanboy’e nie czepiali :stuck_out_tongue:

tylko po co skoro w większości przypadków da się odblokować 4rdzeń w X3 720 i jeszcze go podkręcić łatwo (procesor z serii Black Edition…)