AMD Phentom II 550 BE czy Phentom II x3 710

Witam:

Mam mały problem przymieżam się do zmiany procesora ( płytę główną już mam ) . I teraz nie wiem co wybrać Czy phentoma II 550BE czy Phentoma II x3 710?

wiadomo procki mają taką samą budowe i dane tylko w 1 procku są 2 rdzenie i takotowanie 3,1 ghz a w drugim 3 rdzenie i taktowanie 2,6 ghz. Nie jestem Overclocersem ( czy jak to się nazywa) i w którym modelu będę mieć większe szanse na odblokowanie dodatkowych rdzeni ( rdzenia) prosiłbym o radę.

W jednym - 550 masz 2 rdzenie. W modelu X3 710 masz 3 rdzenie. Oczywiście wydajniejszy będzie X3 ale lepszy stosunek ceny do osiągów ma dwurdzeniowy. Co to do odblokowania to loteria aczkolwiek w X3 można czasem trafić na dobry model no i o ile płyta na taki zabieg pozwala

No niby tak ale różnica cenowa nie jest duża 50 zł i mogę jeszcze na to sobie pozwolić więc lepiej wziąśc 3 rdzeniowego ??

Na początku lipca składam właśnie zestaw na Phenom II x2, nie zastanawiam się. Ma wszystko to samo co 710, ten jeden rdzeń moim zdaniem to tak jakby go nie było. W dodatku w x2 masz Black Edition, czyli odblokowany mnożnik, który obojętnie jaki wbijesz i zwiększasz taktowanie. Ale o tym musisz już sobie poczytać bo x2124 raczej nie wstanie :stuck_out_tongue: Na dzień dzisiejszy, jeśli nie chcesz zmieniać np. co dwa lata PC to weź x3, jednak jak masz w planach potem np. x4 955 to spokojnie weź x2 i na 100% będziesz zadowolony. Użyj sobie porównywarki cen, albo spójrz na te testy:

http://pclab.pl/art36926.html

hmm przekonałeś mnie wezmę tego phentoma II 550 ale mam jeszcze pytanko czy przy samym mnożniku mogę dać 3500 bez zmiany napięcia ?? W sumie by było fajnie bo mam dobre chłodzonko

Mnożnik pozwala nam mnożyć FSB razy swoją wartość. Moim zdaniem poza 20x chyba na powietrzu nie dojdziesz. Zapewne chodzi Ci o 3,5GHZ, co moim zdaniem bezproblemowo wyciągniesz bez zmiany napięcia.

Jeśli nie będziesz nic “czaił” z podkręcania, koledzy na forum pomogą bez problemu, bo mamy tutaj kilku bardzo doświadczonych. Ja w Twojej sytuacji, zmieniałbym FSB co 15mhz, robisz to plusem i minusem na klawiaturze, lub PageUP i PageDown. Jak przestawisz o te 15, to wchodzisz do systemu i testujesz programami i monitorujesz temperaturę. Jednak bez powiększenia napięcia nie powinna ona się gwałtownie zwiększyć. Byle by nie było błędów. Potem, gdy dojdziesz już do takiego momentu, że Ci nie będzie odpalał PC, to albo musisz wykonać reset biosu, albo zwiększyć napięcie o najmniejszą dostępną wartość. Jednak to co napisałem wyżej to jest tylko dziecinnie proste gadanie. Ja osobiście nie mając doświadczenia z OC nie dotykałem się napięcia.

@Edit: Jeszcze dopatrzyłem się małego detalu. Procesor się nazywa PHENOM, nie Phentom :slight_smile: Ale to tak tylko dla Twojej wiadomości :slight_smile: