AMD - płyta główna z chipsetem nForce + SLI

Witam !

Chciałbym kupić MOBO dla procesorów AMD Phenom (AM2+) z obsługą SLI. Chodzi o to abym miał wpiętego swojego procka + 2xGF 9600GT od Gigabyte’a (2 grafikę dokupię). I pierwsze pytania są takie:

  • Czy kupię MOBO, DOBRE do 400zł ?

  • Czy są w ogóle takie płyty ?

  • Czy to się opłaca ?

Grafikę mam taką i mam zamiar dokupić 2.

http://www.svmlemag.fr/files/gigabyte_9600GT.jpg

Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam ! :slight_smile:

Pan na dole:

*********** mi pomogłeś… spam jakiś. -.-’

No super, zamieniłeś link na “ctrl + a, ctrl + c, ctrl + v” super. -.-’ A reszta pytań ? Tyle co wkleiłeś to sobie sam znajdę więc niepotrzebne mi takie info…

no to powiem ogólnie nie opłaca się lepiej kupić nowego kompa i się nie umdolić ,po co inwestować w SLI

Taaaa… -.-’ Kupić nowy komputer (mam go w opisie). Chcesz powiedzieć, że jest słaby (ma 1 rok, sam składałem) i już mam wymieniać… extra. Jak się inni wypowiedzą o tym pomyśle ?

nie chodzi o to chodzi że lepiej kupić jedną karte graficzną (multi GPU) niż dwie pojedyńcze w SLI ,mniej pobiera prądu i znacznie więcej miejsca w obudowie ,no i na dodatek z tego co widze twój 9600 GT jest na pasywie jak takie dwie podłączysz to naprawde będziesz miał PC(PIECYK)

Mam na dole zainstalowany wentylator 120x120 więc z temp. nie powinno być problemów akurat. :slight_smile: A z tą grafiką zamiast SLI… hmmm… Może i dobry pomysł. Się zobaczy, czekam na odpowiedzi dalsze. :slight_smile:

Daj sobie spokój z SLi, poczekaj na nowe Radeony HD5xxx, sprzedaj potem obecną kartę i z tego co masz na nową kartę i płytę kupisz jedną mocniejszą niż te dwie, mało gier obsługuje SLi, a nawet jak obsłuży to 2x większej wydajności nie będzie.

zgadzam się z tobim nowe radki są konkretne ,mam nadzieje że dostałeś już odpowiednią garstke informacji

Nom dobra, chyba macie racje, nie pomyślałem o tym że niektóry gry nie obsługują SLI… -.-’ I to był błąd. Dzięki za odp.