AMD - płyta główna z chipsetem nForce + SLI


(system) #1

Witam !

Chciałbym kupić MOBO dla procesorów AMD Phenom (AM2+) z obsługą SLI. Chodzi o to abym miał wpiętego swojego procka + 2xGF 9600GT od Gigabyte'a (2 grafikę dokupię). I pierwsze pytania są takie:

  • Czy kupię MOBO, DOBRE do 400zł ?

  • Czy są w ogóle takie płyty ?

  • Czy to się opłaca ?

Grafikę mam taką i mam zamiar dokupić 2.

Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam ! :slight_smile:

Pan na dole:

*********** mi pomogłeś... spam jakiś. -.-'

No super, zamieniłeś link na "ctrl + a, ctrl + c, ctrl + v" super. -.-' A reszta pytań ? Tyle co wkleiłeś to sobie sam znajdę więc niepotrzebne mi takie info...


(Gural7) #2

no to powiem ogólnie nie opłaca się lepiej kupić nowego kompa i się nie umdolić ,po co inwestować w SLI


(system) #3

Taaaa... -.-' Kupić nowy komputer (mam go w opisie). Chcesz powiedzieć, że jest słaby (ma 1 rok, sam składałem) i już mam wymieniać... extra. Jak się inni wypowiedzą o tym pomyśle ?


(Gural7) #4

nie chodzi o to chodzi że lepiej kupić jedną karte graficzną (multi GPU) niż dwie pojedyńcze w SLI ,mniej pobiera prądu i znacznie więcej miejsca w obudowie ,no i na dodatek z tego co widze twój 9600 GT jest na pasywie jak takie dwie podłączysz to naprawde będziesz miał PC(PIECYK)


(system) #5

Mam na dole zainstalowany wentylator 120x120 więc z temp. nie powinno być problemów akurat. :slight_smile: A z tą grafiką zamiast SLI... hmmm... Może i dobry pomysł. Się zobaczy, czekam na odpowiedzi dalsze. :slight_smile:


(Michal Kolatek) #6

Daj sobie spokój z SLi, poczekaj na nowe Radeony HD5xxx, sprzedaj potem obecną kartę i z tego co masz na nową kartę i płytę kupisz jedną mocniejszą niż te dwie, mało gier obsługuje SLi, a nawet jak obsłuży to 2x większej wydajności nie będzie.


(Gural7) #7

zgadzam się z tobim nowe radki są konkretne ,mam nadzieje że dostałeś już odpowiednią garstke informacji


(system) #8

Nom dobra, chyba macie racje, nie pomyślałem o tym że niektóry gry nie obsługują SLI... -.-' I to był błąd. Dzięki za odp.