AMD Radeon HD 5700 Series, brak rozdzielczości 1980x1080

Poszukuje sterownika do mojej karty graficznej ale nie mogę nigdzie znaleźć czy mógł by mi ktoś pomóc? System to Windows 10

Nie szukaj! System Win10 sam powinien zainstalować odpowiedni sterownik podczas instalacji lub aktualizacji.

ale w tym problem że nie mam rozdzielczości 1920x1080 a mój monitor właśnie taką obsługuje i nie wiem w czym problem leży czy w sterowniku karty graficznej czy w czymś z systemu windows

Ostatni wydany sterownik dla twojej karty graficznej pochodzi z 2015 roku. Niestety AMD tak dba o wsparcie starych kart graficznych :wink:
Spróbuj go zainstalować, może nie wysypie Windowsa 10 :smiley:
https://www2.ati.com/drivers/amd-catalyst-15.7.1-win10-64bit.exe
Chociaż najlepiej by było, gdyby Windows sam sobie znalazł sterownik w Windows Update.

Sprawdź, czy da się to zmienić: PPM na Pulpicie > Ustawienia ekranu > po prawej Rozdzielczość wyświetlacza.

najwyższa rozdzielczość która tam jest to 1400x1050, i wszystkie z tych które mogę wybrać wyglądają okropnie. I czy może mi ktoś doradzić co mam z tym zrobić?

Witam, problem jest następujący zrobiłem format komputera wcześniej była rozdzielczość 1980x1080 a teraz najwyższa to 1040x1050 i nie wiem co mam zrobić. Co muszę zrobić żeby rozdzielczość 1980x1080 powróciła byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Po co zakładasz kolejny temat o tym samym? Grrr

poprostu tamten wątek był błędny więc założyłem nowy.

Tamten jest ok. Zainstaluj sterownik który ci poleciłem i sprawdź czy rozwiaze problem. Nie ma sensu robić takiego zamieszania na forum

1 polubienie

Wpisz w polu szukania devmgmt.msc, kliknij Enter, znajdź wpis “Karty graficzne”, rozwiń go i zobacz co tam masz.
Możesz pokazać zrzut na forum.

6 lat wsparcia to było mało?

Czas najwyższy zmienić GPU na coś współczesnego i mniej prądożernego jeżeli sterownik stricte pod W10 nie działa. Chociażby używka jakaś.

Ewentualnie brakuje Ci jeszcze innych sterowników. Chipset, monitor, etc. Pogrzeb jeszcze w ustawieniach Catalyst.

> I finally found a solution. In Device Manager, Display adapters, ATI Radeon HD 4600 Series, I chose “Update Driver Software” and then “Browse my computer for driver software”. I then chose “Let me pick from a list of device drivers on my computer”. In the list were several instances of a driver dated 7/15/2015 (which didn’t work and is probably what caused the problem). The next oldest driver “ATI Radeon HD 4600 Series Version: 8.970.100.9001” was dated 1/13/2015. Choosing the January driver restored everything to normal. Apparently, sometime this morning, windows decided to update my video card driver and this caused the problem. The current driver (7/15/2015) doesn’t work properly; whether that’s a Microsoft issue or an AMD issue is unknown to me.

Warto też spróbować zainstalować starsze Drivery

Prawdopodobnie trzeba będzie ręcznie je zainstalować z menedżera urządzeń.

Mam gtx660, chyba 8-letni i w najnowszym sterowniku nvidia nadal ma wsparcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ty se lepiej sprawdź czy sterownik jest aktualizowany czy tylko ładowany jest pakiet oprogramowania. Podpowiem - nie jest.

Twierdzisz, że w tym instalatorze nie jest dostarczany sterownik kompatybilny z najnowszym systemem operacyjnym? :thinking:

Kompatybilność to jedno, ale nowe sterowniki poza okazjonalnym łataniem krytycznych bugów nic nie wnoszą dla Keplera. Dlatego ludzie po forach pytają które sterowniki instalować do GTX 6xx, bo się zdarzają najróżniejsze bugi, gdyż Nvidia przeznacza naprawdę mało zasobów na testowanie. Zazwyczaj ładują coś pomiędzy 320, a 368. Temat znany nie od dziś, gdzie Keplery mocno straciły na wydajności względem swojego bezpośredniego konkurenta na przestrzeni lat:

BTW, seria HD 7XXX od AMD nadal otrzymuje usprawnienia, bo to pierwsze GCN, które ciągną się aż do Polarisów i częściowo do RDNA - mówiąc prościej większość optymalizacji pod najnowsze GCN procentuje również pod GCN 1.0.

Ten sam los spotkał GTX 7xx

Nowe drivery od AMD to też sprawa 8 lat, z tą różnicą, że na dzień dzisiejszy AMD bije Nvidię i to czasem srogo, gdzie na premierę było z goła inaczej - łeb w łeb lub z lekką przewagą NV.

1 polubienie

Pamiętam, że jak miałem podobny problem, były w sterownikach (oficjalnych o AMD) jakieś ustawienia telewizora, czy coś w ten deseń i tylko tam dało się wybrać FullHD.

Widzę, że podobny problem omawiany jest w tym wątku może się przyda


W powyższym ktoś pisze, że:

[Step 1] Uninstall all display drivers using this utility provided by wagnardsoft.com “DDU (display driver uninstaller)”

[Step 2] Manually download (do not use auto detect) AMD/Nvidia display driver from thier website and install. Done!

Cały wątek:

Ja mam GTX760 I na linuxie wersja sterownika 450.66, to też chyba nowa.

Dla mnie retro grafika to hercules, EGA, S3 virge czy Voodoo, chyba za stary juz jestem :slight_smile: