AMD Radeon serii 7000 czy GT 630 M


(Piotrus1102) #1

Cześć.

Jak w temacie sprawa dotyczy laptopów, które z kart graficznych są wydajniejsze nVidia czy Radeon jeśi chodzi o półkę cenową laptopów około 3 tyś. Ceny laptopów z tymi kartami są prawie identyczne czy to z AMD Radeon HD 7650M czy z nVidią GT 630M jeśli obie są 2 gigowe. I teraz pytanie do użytkowników takich lapków lub kogoś kto zna się na rzeczy które karty poradzą sobie lepiej z grami, bo to mnie interesuje najbardziej. Przy laptopie liczy się równierz oszczędność energii itp. chętnie posłucham Waszych opinii. Z góry dzięki za odpowiedzi, pzdr piter9052:)


(rgabrysiak) #2

Cześć

Przeczytaj: Mobilne karty graficzne - rozpiska osiągów


(Piotrus1102) #3

oo dzięki, bardzo mi się to przyda :slight_smile:


(witek-pl) #4

Przy GF (zwłaszcza wolniejsze) trzeba uważać bo pod jedną nazwą sprzedaje się różne chipy graficzne (stare i nowe), dodatkowo oczywiście w różnych kombinacjach z pamięcią i szyną. Nie chce mi się szperać po necie ale tu masz przykład (chcesz więcej to wygogluj):

http://www.anandtech.com/show/5200/intr ... ile-gpus/2


(Piotrus1102) #5

Czyli jedna nazwa i rożne parametry tak naprawde? To skoro używają innych chipów to jest to raczej nie do wykrycia przy zakupie, słabo. :frowning:


(Maciek561) #6

Aż tak żle nie jest, szukaj po forach opinii o konkretnych modelach: np. tutaj; http://www.nhl.pl/index.php?act=idx


(witek-pl) #7

Zawsze możesz podeprzeć się reckami z notebookcheck.pl. Tragedii nie ma ale zawsze lepiej jest przejrzeć wpierw dokładną specyfikację.