AMD Sempron 2200+ - Skoki temperatury

Witam,

Mam problem z procesorem AMD Sempron 2200+ 1.50Ghz.Jego normalna temperatura to 56-7 C, a po zmianie pasty termoprzewodzącej (jeśli to istotne) temperatura skacze od 60 do 80 C w spoczynku.Proszę o pomoc

Pozdrawiam!

Dodane 27.04.2011 (Śr) 12:50

Pasta Thermal Grease (miedziana). Pastę nakładałem według instrukcji. Nałożyłem niewielką ilość na rdzeń procesora i docisnąłem radiatorem. Komputer pracuje normalnie i radiator na pewno nie ma takiej temperatury jak pokazuje BIOS i EVEREST.

Nie przejmuj się tym, po mojemu masz przekłamania na czujniku. Doktnij radiatora, jeżeli niebędzie parzył, olej to.

Ale przed zmianą temperatura nie skakała w ciągu sekundy o np. 10 stopni. Więc mnie to zdziwiło

Ile tej pasty nałożyłeś? Osobiście wole nakładanie przy pomocy karty kredytowej rozsmarowywując odpowiednią ilość. Radiator dobrze przykręcony?

karol12123 , poza tym, pasta musi się wygrzać i dopiero będzie odprowadzając tak jak trzeba. Może to potrawać tydzień a nawet dłużej, tak więc nie przejmuj się.

Nałożyłem niewiele. Gdy BIOS pokazuje np. 70C to radiator jest tylko ciepły … tak 40-50C

Jednak wydaje mi się że to coś z czujnikiem, ale go nawet nie dotknąłem :?

Jeszcze raz Ci powtarzam - olej to. Komputer się nie wyłącza, więc co się przejmujesz? Swoją drogą tak jak pisałem - pasta musi się wygrzać, tak więc to normalne, że pokazuje wyższą temperaturę.

Spójrz jeszcze tak po swojemu czy wszystko jest dobrze doczepione, nigdzie nie odchodzi. Jeśli nie odchodzi to tak jak wyżej, olej to :>

Jeszcze zauważyłem, że z Everesta zniknęła temperatura HDD. Jest tylko CPU, AUX i Płyta główna.

Czy temperatura płyty głównej rzędu 45C nie jest niepokojąca?? Płyta to Gigabyte GA-7N400L

Pozdrawiam!

Teoretycznie krytyczną temperaturą dla mostka północnego wynosi 60 stopni, tak więc nie jest tak źle…

A czujnik HDD mógł się spalić?? :?:

Nie koniecznie, czasami Everest tak ma, że nie pokazuje wszystkich temperatur. Zainstaluj sobie Aida64, to jest to samo co Everest, tylko program jest dalej rozwijany pod zmienioną nazwą. Co do chipsetu, to jeżeli masz radiator zamocowany przy pomocy białych kołeczków, możesz zamontować sobie na mostku północnym wiatraczek, mocując go na cienki drut, lub po prostu możesz kupić wiatrak z radiatorem i wtedy nie będzie się tak grzać. Dorzuć też na przód i tył wiatraki, z przodu łopatkami do przedniego panelu żeby zasysał zimne powietrze, a z tyłu łopadkami do wnętrza kompa, żeby wyrzucał ciepłe powietrze, oraz w miarę możliwości usuń kable z okolić proca i ramów, ponieważ ta strefa najmocniej się grzeje, a spadek temperatur będziesz miał gwarantowany.

A czy nałożenie pasty z dodatkiem miedzi mogło jakoś kolidować z aluminiowym (w całości) chłodzeniem?? np. zmniejszenie odbioru ciepła z rdzenia??Bo temperatury są cały czas równo wysokie…

Pozdrawiam!!