AMD Turion vs. Inter Core 2 Duo

W najbliższym czasie planuje zakup laptopa. Czy warto kupić laptopa z procesorem AMD Turion 64 x2 TL 58? Może lepiej wydać trochę więcej i kupić cos z Inter Core 2 Duo? Który z procesorów jest bardziej “energooszczędny”? Który grzeje sie bardziej? Nigdy nie miałem do czynienia z firma AMD i mam trochę obawy. Wiem ze Core 2 Duo jest trochę bardziej wydajny, ale różnica w cenie jest znaczna. Dziękuje za pomoc.

nie inter a intel :-), turiona x2 będziesz zadowolony, to dobry mobilny procesor !!

AMD w lapkach podobno mocno się grzeją… mniej ciągnie inte L :slight_smile:

Mój lapek (patrz podpis) jest wyposażony właśnie w ten model procesora i nie uważam żeby grzał się jakoś szczególnie mocno. W idle temperatura oscyluje w granicach 40-45 st. C. Natomiast przy maksymalnym obciążeniu temp. osiąga 55-60 st. C.

Wystarczy pamiętać, żeby wiatraczek w lapku miał zawsze dostęp do powietrza i uważać na temp. osiągane przez procesor. Dopiero przy 80 st. C, należy zacząć się martwić i nie pozwolić aby pracował dłużej z taką temperaturą.

Ogólnie zgadzam się ze słowami technik_elektro , jest to dobry mobilny procesor.

Dziekuję za odpowiedzi i przepraszam za błąd. Możecie mi powiedzieć jak wypada Intel Pentium Dual Core Processor T2330 w porównaniu z AMD Turion 64 x2 TL 58?

Według tej rozpiski -->> Mobilne procesory - rozpiska osiągów., wydajniejszy jest AMD Turion 64 X2 TL-58.

Odpowiednio:

  • Turion 64 X2 TL-58, miejsce 53.

  • Pentium Dual Core T2330, miejsce 57.

Deepthroat dzięki! Takiej stronki szukałem. Upatrzyłem sobie Toshibe P200-1IR (konfiguracja poniże). Co myślicie o tej konfiguracji? Czy laptopy Toshiby są dobre? Nie gram w najnowesze gierki wiec nie bede potrzebował dobrej karty graficznej. Potrzebuje wydajnego komputera do zadań biurowych, internetu, gg, filmów itp. Jak ta konfiguracja będzie działała z systemem z Vista?

toshiby są w porządku, ten to taki standard, spora matryca (żre prądu, więc nie nadaje się do pracy na baterii - zużyje ją szybko) reszta to standard.