Amd vs intel

Czesc tak sie zastanawiem które procesory sa bardźiej wydajne?? Czy AMD czy Intela mowa o AMD Athlon64 3000+ 754 i Sempron64 3000+ 754 i wyższym np. 3500, a Intel Celeron D355 3.33 GHz LGA 775. Intele sa tańsze a maja wieksza czestotliwosc taktowania i pamiec podreczna, a athlony i niektóre semprony sa droższe a mniejsza czestotliwosc taktowania maja. Wytłumaczy mi to ktos? :shock:

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 14:46

hmmm… za trudne pytanie czy co?? 8)

Procesory amd w jednej chwili wykonują więcej zadań niż intela, chociaż są niżej taktowane, w tym cała tajemnica.

a czemu tak jest skoro sa niezej taktowane.

Po prostu tak jest. A dlaczego?, żeby wydajność była porównywalna do procesorów INTELA.

no powiedzmy ze rozumniem czyli procki amd sa wydajniejsze :smiley: to dobrze ze zaiwestowałem w amd a nie intela.

Zależy jaki procesor(konkretny model) bo zazwyczaj są porównywalne. Tak jak mówiłem, procesory AMD są niżej taktowane, ale wykonują więcej zadań w ciągu jakieś okresu czasu, ale za to konstrukcje INTELA są wyżej taktowane. Podsumowując, wydajność jest podobna, chociaż osobiście skłaniałbym się ku procesorom ze stajni AMD.

Sempron64 3000+

??

Ale do czego chcesz to porównać ten procesor?

Pentium D 355, 351, Celron D 355 bo te z nizszym cyferkami to wiem ze słabsz. No i jeszcze Pentium D 805 bo wiem ze jest dobry :] tylko niewiem czy lepszy niz mój sempron

Poczytaj sobie i sam odpowiedz http://pclab.pl/art19380.html

A zastanawiałeś się nad Conroe. Od 17.07 AMD leży na łopatkach. Najsłabszy procek Core 2 Duo po podkręceniu do 2,8 Ghz jest porównywalny wydajnością z najlepszym prockiem AMD FX-62 ( no , żeby ktoś się nie czepiał w testach wypadł nieznacznie niżej- ale cena też robi swoje: 800 zł Intel i 4500 zł AMD. :lol:

A jeżeli porównamy E6700 z FX-62 to Intel wygląda tak w wydajnościach jakby przejechał po tym FX.

Conroe the best! !!

Tylko kiedy Afcio procesory Intela zostały wyprodukowane, a kiedy najnowszy AMD? :x Jest jakaś różnica czasu, prawda? Zobaczymy jaka odpowiedź będzie AMD! Słyszałem, że jako pierwsi mają wprowadzić produkcję czterordzeniowych procesorów. :stuck_out_tongue:

Zdecydowanie najlepszy procek, który podałeś to AMD Athlon64 3000.

Potem ten sempron, a następnie Intel Celeron. A jeśli chodzi o proca Intel Pentium D 805, to ładnie się kręci!

A kiedy wyszedł FX- 62??? Całkiem niedawno! AM 2 też miał być rewolucją ! I co wzrost wydajności na poziomie max 17 %. Myślę , że dopiero czterordzeniowe będą w stanie dorównać conroe lub je wyprzedzić . Ale do tego czasu myślę, że Intel też nie będzie zasypiał gruszek w popiele.

I jeszcze jedno. Najważniejsze! Cena! !!

poprostu Athlon i Sempron są trochę gorsze od Pentium ale lepsze od Celerona

???

Powiedz mi, który Athlon jest gorszy od Pentium?

Jeśli chodzi o najlepsze modele…

no nie mów, że mają lepszą wydajność niż Intel Pentium 4

Koleś, a co ty sobie myślisz? Że co, że mają większe zegary to zaraz są lepszę. Chyba śnisz! A i niby czemu Intel w Core Duo 2, nie “zamątował” tak wysokich taktowań zegarów. Bo okazało się, że był to nie wypał!

to powiedz mi dlaczego w benchmarkach Pentium ma lepszą wydajnośc niż Athlon.

Pomimo ,że jestem zwolennikiem Intela to z tym stwierdzeniem , nie mogę się zgodzić.

Jeżeli chodzi o gry - to do czasu conroe palmę pierszeństwa trzymał AMD. I to nie podlega dyskusji.

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 19:16

A czytałeś je dobrze ? Co testowali ? Pewnie aplikacje biurowe i multimedialne. Nie biorąc pod uwagę gier!

Dokładnie , najważniejsza jest architektura procka i technologia w jakiej został wykonany. Zegary sądopiero na następnym miejscu.

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 19:17

O jakiej wydajności piszesz?

Konkretnie , w czym? :o

A tobie procesor służy do benchamrków? :x

Niestety z ciężkim bólem na sercu muszę przyznać, ze Intel DOPIERO zrobił naprawdę coś porządnego. Ale liczę na AMD, ęe tak łatwo się nie dadzą!

A tak pozatym, to który Pentium 4, bo jest ich wiele! !!

A nic nie napiszesz o Extreme Edition? Przecież najwydajnieszy model ma, aż 3,7GHz i tak jest gorszy od AMD. Dopiero Core Duo 2 pokazały pazurki!