AMD X2 4200 na S939 + GF 8600 GTS

Witam

Planuję lekką reanimację kompa i potrzebna mi mała pomoc odnośnie podzespołów, które zamierzam nabyć. Moja aktualna konfiguracja to:

AMD 64 3200 S939

Asus A8N-SLI nForce4 S939

Kingstone 2x512 MB DDR 400MHz CL 2.5

GeForce 6600GT 128 MB

Zasilacz - razem z obudową tracera 400W

Nie chciałbym wydawać zbyt dużo na części i co ważniejsze chciałbym zostawić płytę główną ze względu na Win XP OEM, więc planuję wymienić procesor, karte graficzną na:

AMD X2 4200 S939

GeForce 8600GTS 256

  • 1 GB (taki sam jak wyżej)

Nie planuję podkręcania czegokolwiek, no może w przyszłości, ale nie będzie to na pewno jakiś ekstremalny OC.

I teraz moje pytania:

  1. Czy te elementy będą ze sobą dobrze współpracowały, tzn. czy któryś z podzespołów nie będzie spowalniał innych?

  2. Czy wspomniany zasilacz udźwignie nowy sprzęt? Dodam, że do tej pory wszystko działa stabilnie, nawet przy dużym obciążeniu.

  3. Czy wydajność X2 4200 różni się w zależności od gniazda w jakim jest zamontowany?

  4. Wstępnie policzyłem, że zakup wyniesie ok 800 PLN. Czy wzrost wydajności wart jest wydania takiej kasy, czy może poczekać jeszcze z rok i wymienić całą platformę?

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

tutaj:

http://allegro.pl/item264678178_super_promocja_amd_athlonx2_4200_s939_toledo_.html

Kasztan24 Nie rób z siebie jeszcze większego błazna jakim już jesteś :?

na socket 939 są procki dwurdzeniowe

Myślę że opłaca napciu się brać tego dwurdzeniowca ale karte bierz inną np. Radeona X1950PRO

Aha bym zapomniał musisz obowiązkowo zmienić zasilacz bo ten co masz to szrot, zmień przynajmniej na takiego amacrox ax400 wystarczy na twój sprzęt :wink:

Autor tematu zamierza wymieniać procesor i dołożyć ram nie całego kompa, 220zł kosztuje x2 na 939 a Ty proponujesz wymiane wszystkiego czyli płyta pamięci na ddr2 i ta ma być niby opłacalne w tym akurat przypadku? Tym bardziej że za dwa miesiące to wszystko poleci na łeb na szyje Co do karty graficzne j i tak i tak tą samą karte graficzną by włożył w oba zestawy

Poczytaj trochę dziecko neostrady w necie :?

Ja bym złamanego grosza nie inwestował w s.939 tylko poczekał i kupić coś porządnego zważywszy, że chłop ma zamiar wydać ok. 800zł a ty namawiasz go do inwestowania w nieboszczyka. Sam sobie policz - sam napisałeś, że 2 miechy wszystko poleci na szyję i z tym akurat się zgadzam.

Z neostrady nie korzystam bo to dla debili :twisted:

Na Radeona mnie nie namówisz. Miałem już w swojej historii dwa Radeony i… jeden ozdobił dno kubła na śmieci, a drugi został zwrócony na gwarancji i za pieniądze, które otrzymałem zakupiłem GeForce’a. GeForce’ów miałem też kilka i żadnych problemów z nimi nie było. Nie wiem, może miałem pecha i trafiłem na wadliwe modele, a moje uprzedzenia są bezpodstawne, ale mam w związku z tymi kartami niemiłe wspomnienia, a wiadomo, że zły dotyk boli całe życie :slight_smile: Pozostanę więc przy nVidii.

Pozostaje jeszcze kwestia 2 pytań:

NIE powinny sie wzajemnie zwalniać.

Oczywiście wytrzyma nawet troche mocy będzie miał ,w nadmiarze:)

Nie próbuj na tracerze nic dźwigać, zasilacz bardzo słaby z listy czarnych zasilaczy.

Radzę sie zapoznać z tym: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Bo w kwestii zasilaczy nie masz pojęcia.

Ja się wtrącę czy będziesz miał sloty na tyle pamięci (kości)

Zasilacz jak nie którzy poprzednicy radzę wymienić :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 7:23

Poszukałem i spokojnie możesz brać

Pamięć 4 x DDR 400 / 333 / 266 MHz, Dual Channel

max. 4 GB,

Sorki za udziwnienia :smiley:

Kasztan24 , daruj sobie takie teksty. Już kiedyś dostałeś ostrzeżenie za złamanie regulaminu ( 1 b i c), teraz znowu dostajesz (1 b). Ostrzegam: za kolejne tego typu posty dostaniesz kolejne ostrzeżenie (3 ostrzeżenia = ban). Zapoznaj się z regulaminem i racz się do niego dostosować.