Amd x4 955 + gtx 275 wymiana chłodzenia

witam, ostatnio strasznie przegrzewają sie podzespoły mojego komputera to jest karta graficzna w stresie 80-90 st. no i procesor wszystko działa jak traktor, gdy odpale dowolną gre czy kilka aplikacji na raz.

Teraz chciałbym wymienić chłodzenie w procku amd phenom x4 955 - chłodzenie jest orginalne boxowe. Musi być ciche no i dobre przynajmniej na 2-3 lata.

Karta graficzna od Asusa nVidia Gtx 275, z tą karta jest problem bo ona ma bardzo mały wiatrak myślałem o zamontowaniu 2-3 mały wiatraczków na karcie , czytałem gdzieś o tym w internecie fajnie to wygląda, ale nie wiem czy się sprawdzi.

Dodam tylko, że ostatnio wyczyściłem cały komputer od środka, wymieniłem paste w procku i karcie graficznej i temperatura spadła oczywiście, ale tylko o kilka stopni.

Także czekam na jakieś porady co do sprzętu, dzięki.

Jaki masz budżet?

Na procesor w zależności od budżetu zamontuj: SPC Spartan Pro / SPC Fera Pro / SPC Fortis / Thermalright HR-02 + do tego wydajna pasta np. Zalman ZM-STG2.

Jednak musisz sprawdzić jaką masz szerokość w obudowie (od razu podaj model, może to piekarnik :-)) , nie każde chłodzenie może się tam zmieścić…

Co do chłodzenia karty graficznej to również warto od razu wymienić pastę na rdzeniu (np. tego Zalmana), a jeśli chcesz zmienić chłodzenie to zastanów się nad jakimiś modelami Arctic Cooling Accelero.

kasa nie gra jakieś dużej roli - ma być dobre chłodzenie i ciche ;p

co do szerokości obudowy to mam sporo miejsca przy procku, sprawa wygląda inaczej przy karcie bo jest zamontowana praktycznie na samym dole skrzynki jakies 10-15 cm między kartą, a “podłogą”. Z tego co się orientuję to procek grzeje się najbardziej, wystarczy że odpale dowolną gre i za 2-3 sekundy mam lądowanie samolotu w pokoju xd

tak się zastanawiam jeszcze czy może jakoś zmienić obroty wiatraka(ów) tylko pytanie czy się nie spalą jak np. zmniejsze, żeby ciszej chodziły?

W takim razie wybierz sobie któreś chłodzenie na procesor, jednak nadal nie wiem czy się ono zmieści do twojej obudowy - ewentualnie kupisz sobie lepszą skoro tak jak napisałeś ‘kasa nie gra roli’. Proponuję Zalman Z9 (lub Zalman Z9 Plus) / SPC Gladius M40.

Na kartę graficzną możesz zamontować np. Accelero XTREME GTX Pro, jednak ja na twoim miejscu sprzedałbym obecną kartę graficzną i dopłacił trochę do lepszej…