AMD64 3000+ dlaczego nie chce sie krecic

Witam.

Mam takiego kompa:

(screen z Everest Home, opcja Przetaktowanie)

9900130a158e1e0f.png

Uzupelnienie:

grafika ma 256mb

zasilacz Modecom 350W

chlodzenie cpu Pentagram Cu-80 z regulacja obrotow

Wiem, ze ten komp moze sie ladnie wykrecic bo juz kilka razy widzialem podobne konfiguracje na calkiem ladnych zegarach. Mi sie udalo moje wykrecic do 2.2Ghz (fabrycznie 1.8Ghz) ze zwiekszonym lekko napieciem (krecilem wedlug jakiejs instrukcji z netu). Na takim zegarze chodzil niby stabilnie, przeszedl SPI na 8mln, 3dMarka 01 (tego polecali do testow) ale i tak po pewnym czasie wyskoczyl mi Blue Screen i komp juz sie nie wlaczyl :frowning: musialem robic reset biosu i na dodatek format dysku (troche mnie zdziwilo).

Macie moze jakies pomysly zeby go wykrecic chociaz na te 2.4 - 2.5Ghz i by chodzil stabilnie ?? Bo juz by sie przydalo go troche przyspieszyc.

Na tym zasilaczu ja bym tego nie robił.

Witam , nie jestem specem od OC ale w wielu opisach czytałem , że są serie procesorów które kręcą się super inne gorzej . Z opisu wynika , że masz procka Winchester lepsze są Venice tak szłyszałem . Pozdrawiam

Zgadza Sie !!

Jeśli to Winchester z końca serio to się nie masz co spodziewać cudów :slight_smile:

lasio08 hoo a u siebie ma codegena, co ty nie powiesz…

Zasilacz wcale nie jest taki słaby, nie plećcie,

w normalnej pracy bez kręcenia masz racje Winch. jest wydajniejszy, ale do kręcenia venice lepszy.

Jaką masz rewizję płyty?

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 21:25

dziwne trochę, podnoszenie napięcia dla takiej częstotliwości?

Zmniejsz mnożnik ht na x3, x2.

mała lekturka:

http://www.dzikie.net/index.php?art=faq_oc_a64

Aktualizacja BIOSu.

Nie jest to zadne słabiak. Spokojnie można spróbować.

Najlepiej na x1 :wink: Wydajnośc znacząco nie spadnie… :stuck_out_tongue:

dobra jutro sie z tym pobawie caly dzien :smiley: ewentualnie po jutrze bo jutro to bede wiedzial czy go sprzedam w calosci czy nie :smiley: jak sprzedam to chyba wezme AMD64 X2 jakiegos najtanszego. Czy raczej odradzacie zakup X2 a np kupienie zwyklego AMD64 tylko ze cos dobrego ??

ten 3000+ zupełnie wystarcza. jak już wymiana to na x2 3800 i kręcić… tylko lepsza płyte do tego…

Jak będą straty - fakturę wiesz gdzie wysłać.

A na poważnie robisz wszystko na własną odpowiedzialność - kontroluj temperaturę CPU.

Zmniejsz dzielnik pamięci, niby geil ale nie zawadzi tego zrobić. Aha i mobo nie za bardzo się nadaje do OC :frowning:

Geil ?? :smiley: Najtańsze pamięci Geila nie dużo lepsze są od zwykłych. Co innego gdyby gwarantowały 500-550MHz :slight_smile:

daje sobie spkoj z tym kompem :smiley: prawodopodobnie juz w ten weekend go nie bedzie :slight_smile: Potem miesiac bez kompa i kupujemy cos nowego, prawdopodobnie na X2. I wlasnie mam do was pytanie, mianowicie jak kupowac X2 to na 939 czy AM2 ?? Bo moge miec za przystepna cene ta katre graficzna http://www.gainward.pl/produkty_new/szc … 1105988556

tylko ze w wersji na AGP a nie widzialem plyt na AM2 pod AGP :frowning: Wlanie nie wiec co brac :frowning: Co byscie polecili 939 czy AM2 i jaka plyta ?

999 zł ;/ oni chyba na głowę upadli, za ile możesz mieć tą kartę? Ja bym wolał przesiadać się na AM2, ze względu na mniejsze problemy z upgradem kompa w przyszłości ;)a że wydajność mniej więcej na takim samym poziomie to nic z tego, wejdzie proces 65nm i będzie am2 szybszy :stuck_out_tongue:

AM2+DDR2 1-2GB+GF 7x00 :slight_smile: 6600GT było dobre kilka miechów temu. Z płyt głównych to teraz tylko Asus Gigabyte. Inne trudno nabyć. DFI nie zaprezentowała jeszcze nic :frowning:

moge miec za jakies 500-550pln tylko wlasnie jak z tym AGP ?? Bo jak sie przesiade na AM2 to chyba nie znajde plyty z AGP :confused: w kazdym razie jak wczoraj sobie przejzalem plytki na sklepie benchmarka to nie znalazlem na AGP pod AM2 tylko i wylacznie pod PCI-E. W sumie wolalbym AM2 bo (co mi sie dziwne wydaje) jest tanszy :shock:

Znalazlem jedna plyte pod AM2 i AGP (http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 1&katid=59) ale jakos mnie nie ciagnie do jej zakupu.

za taką cenę to masz o wiele lepszą grafę na PCIe :!: gf7300GT, a dokładając 50 zł to masz zdecydowanie wydajniejszą kartę7600GS galaxy :slight_smile:

tak więc AM2

Dzieki bardzo za takie info :smiley: az sie normalnie ucieszylem ze nie bede musial grzebac Bog wie gdzie zeby wyskrobac jakas plyte na AM2 pod AGP. Teraz trzeba sie za tym 7600 GS rozejrzec w przystepnej cenie i jakas plytke dobrac i mozna kupowac.

allegro arche.net.pl :stuck_out_tongue:

a mobo http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29510

takie :stuck_out_tongue:

Milczar proszę używać na forum polskiej pisowni