Amnestia na maturze 2009 aktualna?+dodatkowe pytania

Witam,

bodajże z rok temu było głośno w wiadomościach o amnestii wprowadzonej prze Giertycha.Chodziło o to że jeżeli maturzysta nie zdał jednego przedmiotu to maturę i tak miał zdaną i tu moje pytanie czy dalej jest to aktualne czy też już nie. Jeżeli zdaje 3 przedmioty na poziomie podstawowym i amnestia jest aktualne-jeżeli nie uda mi się zdać jednego przedmiotu to matura jest zdana?

I drugie pytanie: Jeżeli nie zdam jednego przedmiotu na maturze kiedy mam możliwość najszybszej poprawy? chyba nie za rok :frowning:

I ostatnie :ustny z języka polskiego jest obowiązkowy by zdać? Pytam bo pytano nas czy “rezygnujemy z ustnego” ponieważ wiele osób nie oddało bibliografii na czas.

Dzięki za pomoc

nie ma już amnestii…

bodajżew lipcu tego samego roku…

Ok dzięki za pomoc :wink: a jeżeli nie zda się 2 to już chyba za rok,

możesz nie zdać jednego przedmiotu obowiązkowego (pisemnego albo ustnego) i przysługuje ci poprawka w sierpniu z tego przedmiotu a jak nie zdasz dwóch to możesz podejść za rok.

przedmioty ustne (w tym wspomniany polski) są obowiązkowe, żeby zdać a jak nie podejdziesz albo zrezygnujesz to po prostu masz wpisane, że nie zdałeś. (potem przy wynikach będzie Język Polski-0%)