Amvo.exe - problem skany combofix i HijackThis

Witam serdecznie

Zapewne jak wielu z was mam problem z tym oto trojanem AMVO.EXE :frowning:

ponieważ prześledziłem kilka wątków związanych z tą tematyką ściągnąłem odpowiednie programy i porobiłem skany. Oto one:

mi osobiście pomógł NIS2008 (wersje 90 dniową można pobrać z DP). Ale nie obyło się bez strat w systemie mianowicie nie mogę się dostać na dysk lokalny E bo system myśli że to plik bez znanego rozszerzenia (pomaga jedynie wybranie otwórz przez explorer.exe) oraz dalej nie mogę widzieć ukrytych plików. Znikło natomiast to wredne otwieranie się dysków w nowym oknie… osobiście polecam formacik :slight_smile: lub przywrócenie kopii zapasowej sprzed zarażenia się tym.

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

Przeskanuj komputer tym (uruchom przez IE) http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Daj raport z niego na forum

Optymalizacja autostartu

Optymalizacja xp

Usuń ręcznie folder C: \Qoobox

usuń instalkę Combofix z dysku.

:slight_smile:

Zrbiłęm wedle instrukcji :

oto skan Kasperskiego:

Wykryty 1 wirus w tym 6 zainfekowane pliki !!

przy okazji powiedz co rozumiesz po przez optymalizacja autostartu i Windowsa XP ?!

co dalej ?!

Pod tymi nazwami sa linki do stron które mają ci pomóc

Pobierz Avenger

wklej do niego ten tekst:

Files to delete:

C:\oq.cmd 

D:\oq.cmd

E:\oq.cmd

kopiuj to i klikasz na Paste Script from Clipboard wybierasz Execute oraz Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\avenger.txt

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Powinno być ok

:slight_smile: