Analizator przepustowości łącza wraz ze statystykami, logami

Witam

Dostęp do Internetu uzyskuję dzięki małemu Provider’owi lokalnemu, który robi mnie ostro w banię. Mimo tego, iż posiadam teoretyczny transfer na poziomie 512Kb/s, to faktycznie bywa, że wynosi on 20-40Kb/s (kilobitów/s) - słabiej, niż na zwykłym modemia i połączeniu negocjowanym. Tragedia. Bywa (choć sporadycznie), że jest przepustowość około 450Kb/s, lecz najczęściej jest katastrofa. Nie pomagają sugestie, aby usunęli problem, gdyż twierdzą, że występuje on po mojej stronie. Nie jest to pradą, gdyż siła syngału (mam NET poprzez łącze 802.11b) jest bardzo dobra (np. 97%), jakość też jest OK (np. 81%). Poza tym raz jest OK, a raz jest kaszanka, więc problemu po mojej stronie nie ma. Mam markową, dobrą kartę sieciową (Asmax) oraz niestandardową, lecz lepszą antenę siatkową. Odległość między anteną a nadajnikiem w linii prostej jest około 1km !!

Ale przejdę do sedna sprawy. Poszukuję programu, który mógłby mi analizować stan łącza zarówno w czasie rzeczywistym, jak i przeprowadzać statystyki i zapisywać na bierząco logi. Czyli jak jest teraz (Download/Upload), jak było wcześniej, abym mógł udowodnić Provider’owi, że problem leży po ich stronie, aby mi nie ściemniali. Poszukuję dobrego programu tego typu na licencji FREEWARE. Niezbędne są:

Statystyki

Wykresy przepustowości łącza w danej sesji

Uwzględnianie obciążenia łącza przez programy typu P2P

• Dane w KiloBajtach

• Dane w KiloBitach

• Logi o ewentualnych alertach

• Inne przydatne informacje.

Sprawdzałem już programy:

• Bandwith Monitor Extreme

• Down2Home

• NeMoBar

Net Peeker (bardzo dobry, ale odcina mi przeglądarki od NET’u mimo wyłączenia zbędnego FireWall’a)

• NetStumbler

• Traffic Calculator

• TurboTransferMonitor

Niestety wszystkie poza Net Peeker’em były do bani. Net Peeker’em zaś odcina mi przeglądarki internetowe mimo wyłączenia FireWall’a i wszystkich zbędnych opcji.

Tak więc prośba do wszystkich: Zna ktoś skuteczny, dobry i darmowy program, który byłby w stanie spełnić moje oczekiwania?

Pozdrawiam

…::GofNet::…

link do programu do pokazywania transferu chwilowego>będziesz miał ikonkę w zasobniku

http://www.amnezja.org/modules.php?name … t&lid=1109

Witam

Dzięki za propozycję, lecz niestety program Cymphonix Speed-O-Meter jest dosyć spartańskim produktem, mimo ładnego interfejsu. Nie umożliwa on prowadzenia statystyk/logów, co nie pozwala mi na udowodnienie mojemu Provider’owi, że mnie robi w balona.

Macie jeszcze jakieś alternatywy?

Pozdrawiam

…::GofNet::…

zerknij tutaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … EAdko%B6ci

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … EAdko%B6ci

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … EAdko%B6ci

więcej tematów znajdziesz korzystając z wyszikiwarki :smiley:

Szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem (przykłady powyżej). Na różnych FORUM przesiaduję już od jakiegoś czasu i jak czegoś szukam, to zaczynam od Google, później przeglądam FORUM, bo osobiście też nie lubię bałaganu oglądać i robić. Byłem/jestem kilka razy moderatorem, więc wiem, jakie jest to ważne i ile sprawia kłopotów porządkowanie tego.

Wracając jednak do tematu Monczkin dzięki za podane linki, ale niestety:

  1. http://test.kk.com.pl odnosi się wyłącznie pomiarów łącza OnLine przez skrypty na serwerze. Akurat ten test jest jednym z gorszych, jakie widziałem - osobiście korzystam z:

http://www.dsl.cz

http://bandwidthplace.com/speedtest

  1. NetLimiter ma niemal wszystko, co potrzeba, za wyjątkiem statystyk przepustowości łącza. To znaczy pokazuje liczbowy godzinowy transfer danych w różnych jednostkach i jest darmowy (poza tym jest fajnie zrobiony), ale do tego potrzebny mi jeszcze jakiś wykres (odświeżany np. co 10 sekund/minutę) dotyczący przepustowości łącza. Tu mogę tylko udowodnić komuś, że tyle pobrałem/wysłałem danych, ale nie mogę udowodnić charakterystyki stanu sieci i jej transferu na zadanym odcinu czasu. Chodzi o to, że raz jest dobrze, ale najczęściej sieć ma takie doły, że przez 1 dzień np. ledwo GG działa. I np. jeśli zarzucę klienta Torrenta, lub cokolwiek innego, to przy pomocy takiego dodatkowego programu jestem w stanie przedstawić wykres przepustowości łącza w określonym przedziale sieci. Tego w tym programie brakuje, choć jest na prawde świetny. Ma jeszcze taki feler, że nie chce pokazywać bieżącego transferu w Kbitach (ciągle jest 0Kb), pewnie jakiś bug.

Natomiast program Net_Meter ma jako takie statystyki, lecz niestety nie są one pełne i program jest 14-sto dniowy.

  1. Wtyczka do FireFox’a odpada, bo mam Operę i efentualnie (choć w ostateczności IE.

Pobrałem jeszcze Ativa Pro Net Meter 3.2 , ale on znów chyba jest za stary, bo nie chce działać (mam radiową kartę sieciową). Takie życie…

Do tej chwili najlepiej wypada NetLimiter , choć nie spełnia w 100% moich oczekiwań.

Dziękuję za propozycję i oczekuję kolejnych.

Pozdrawiam

…::GofNet::…

koeljny tester łącza

Witam

Na podstawie testera http://twojeip.wp.pl uzyskuję dane:

• Mój adres IP;

• Mój host;

• Obecna szybkość łącza (tutaj mam napis: “Nieznana”).

Nawet jeżeli ten skrypt na w/w stronie działałby prawidłowo, to uzyskam w ten sposób chwilowy i za razem jednorazowy wynik pomiaru. Mnie zależy wręcz na monitorowaniu staniu mojego połączenia sieciowego wraz z transferem (w bitach/bajtach) oraz logami.

Ale dzięki za dobre chęci.

Oczekuję kolejnych propozycji :slight_smile:

Pozdrawiam

…::GofNet::…

Ps. I w ten sposób zrobił się chyba największy na tym FORUM przegląd programów i serwisów do pomiarów i monitoringu połączenia sieciowego w jednym temacie :).

Możesz spróbować DU Meter ale niestety nie mozna zapisac wykresu do pliku, najwyżej mozesz zrobic screena.

Witam

Po przetestowaniu dużej ilości tego typu oprogramowania doszedłem do wniosku, że najbardziej spełnia moje oczekiwania program NetLimiter. Jest stabilny (czego nie można powiedzieć o niektórych programach), podaje transfer dla poszczególnych aplikacji oraz ilość odebranych/wysłanych danych w godzinowym przedziale czasu oraz w czasie rzeczywistym. Zapamiętuje godzinowe transfery z dnia bieżącego i poprzedzającego, z misiąca bieżącego i poprzedziającego, no i roczny. Jeśli potrzebna jest statystyka bardziej określona, to można podać zakres czasu, z jakiego ma być podsumowana i jednostki czasu, w jakich ma być określona, np. w godzinach, dniach, misiącach, czy latach.

Gorąco polecam.

Pozdrawiam

…::GofNet::…