Android 4.1 Jelly Bean dla Galaxy S II Oficjalnie Od Dziś

a product kode zmieniłeś na XEO bo po wgraniu niebrandowanego roma trzeba zmienić Product Code żeby Kies czytał twój telefon że masz niebrandowany :slight_smile:

robisz to tak :slight_smile:

sprawdz jaki masz product code :

wpisz :

*2767*4387264636# - Product Code jak masz z Plusa to pewnie masz PLS

Zmiana Product Code

wpisz:

*#272*IMEI#

IMEI to telefonu czyli pod baterią numer lub na kartoniku lub *#06#

i wybierasz product code XEO

wszystko :slight_smile:

teraz po podlączeniu do Kies-a jak tylko ukaże się nowe oprogramowanie zacznie ci instalować :slight_smile:


  1. Reset danych fabrycznych poprzez ustawienia w telefonie:

Przejdź do : Ustawienia - Kopia Zapasowa i Zerowa - zaznacz formatuj pamięć USB - zatwierdź

  1. Reset danych fabrycznych za pomocą przycisków telefonu na wyłączonym telefonie , inaczej - (CWM)

Wyłącz telefon SGS2

Naciśnij i przytrzymanie 3 klawisze : Volume Up + Strona Domowa(Home) + przyciski zasilania jednocześnie.

Zwolnij wszystkie przyciski, gdy widzisz SGS2 logo lub trzymaj aż zobaczysz CWM

wybierz:

  • ““wipe data/factory reset””

  • ““wipe cachepartition””

posługuj się klawiszem głośności góra-dół oraz klawiszem power czyli działa jako OK (potwierdzenie)

po wykonaniu tych wipe wybieramy ““reboot system now”” czyli uruchamiasz telefon

  1. Wykonywanie dane fabryczne i wipe za pomocą kodu:

Wpisz:

* 2767 * 3855 # - hard reset

*#*#7780#*#* - przywrócenie ustawień fabrycznych (“factory data reset”)

folusek dzięki za podpowiedz ale to już wykonałem :slight_smile: tu wszystko opisane http://forum.dobreprogramy.pl/wgranie-cyanogenmod-sgs2-t516879.html miał być CM 10 ale Overclocker przekonał mnie,że i tak będzie JB na s2 niebawem wiec zaproponował pozbycie się branda i mi pomógł. :slight_smile:

a wgrałeś rom ICS 4.0.4

I9100XXLQB

bo to jest najnowszy rom polski niebrandowany jeśli masz inny podlącz pod Kies i musi ci zainstalować ten :slight_smile:

W kiesie pokazuje mi ze mam najnowsze oprogramowanie z poziomu telefonu sprawdzam mam 4.0.4 :slight_smile: i9100XXLQ6

i w kiesie pokazuje

Product Code: GT-I9100LKAXEO

Latest firmware: I9100XXLQB/I9100OXALQB/I9100XXLQ6/I9100XXLQB :slight_smile:

KIES To jest najnowsza wersja oprogramowania układowego.

Bieżąca wersja oprogramowania układowego:PDA:LQB/PHONELQ6/CSC:LQB (XEO)

Najnowsza wersja oprogramowania układowego:PDA:LQB/PHONELQ6/CSC:LQB (XEO)

Dodane 8 sty 2013, o 17:42

czekamy czekamy… a s3 już ma aktualkę samsung galaxy S advence też,co najśmieszniejsze bez KIESA tylko OTA. Kies jest badziewny za każdym razem gdy podepnę swojego s2 muszę dać by naprawiło mi połączenie z telefonem inaczej go nie wyrywa potem wszystko ok.

Dodane 10 sty 2013, o 16:57

folusek co tu taka cisza? :wink: … coś mi się wydaje że aktualka jakoś w lutym dopiero się pojawi i pewnie też nie za szybko. Aktualizujesz swój telefon przez kiesa czy będziesz używać odina?

Pozdr.

Mam telefon z T mobile i nie moge zaktualizowac . Jak to zrobic szybko i bezstresowo. W kiss wykrywa najnoeszy sofft a kokega juz ma 4.1.2 zb orange.

kolega ma JB ale nie oficjalnego :slight_smile: przeczytaj cały wątek wszystko masz opisane jak wgrać rom …

Witam folusek wiesz już coś na temat aktualki? dzisiaj podłączyłem pod kiesa i nadal cisza :?

Pozdrawiam.

cisza na razie :frowning: trzeba czekać cierpliwie …

Jeśli będziesz chciał mieć JB od razu to i tak będziesz musiał się zaktualizować przez ODINa. Wersje dla telefonów brandowanych są wypuszczane z dużym poślizgiem bo trzeba jeszcze dołożyć śmiecia w postaci tapet i dzwoneczków.

Piotrek2255 nie rozumiem? czemu przez odina jak piszą,że będzie można zrobić przez kies? jeśli chodzi o branda to niestety już go nie mam pisałem o tym http://forum.dobreprogramy.pl/jak-pozbyc-sie-brandu-tel-sgs2-t516879.html

Pozdrawiam

Jest jeszcze coś takiego jak Product Code(w Samsungach może się to nazywać inaczej), który identyfikuje twój telefon jak ze sprzedaży operatorskiej. Dlatego przez KIES, będziesz mógł zaktualizować dopiero jak operator od którego jest telefon, wypuści aktualizację.

Piotrek2255 chodzi ci o zmianę na XEO? jeśli tak to zmieniałem i telefon jest już bez brandu wspominałem.Chyba,że czegoś nie rozumiem to proszę o sprostowanie.

Pozdrawiam.

Samusng: Android 4.1 Jelly Bean dla Galaxy S II w lutym

Samsung w ubiegłym roku obiecał aktualizację oprogramowania w Galaxy S III z Androida 4.0 Ice Cream Sandwich do wersji 4.1 Jelly Bean. Według CNET rzecznik Samsunga potwierdził, że aktualizacja powinna pojawić się w Singapurze już w lutym, następnie otrzymaja ją użytkownicy w kolejnych krajach.

Waiadomo już co aktualizacja do Jelly Bean przyniesie. smartfon otrzyma znacznie większą płynność systemu. Ponadto zyska kilka funkcji dostępnych obecnie na Galaxy S III. M.in. smart stay oraz pop-up play. Dojdzie też opcja pauzy podczas nagrywania wideo oraz tryby easy mode i block mode oraz dodatkowe oprogramowanie: Google+, Play Book, Play Movie). Dwie ostatnie są niestety w Polsce bezużyteczne.

Portal SamMobile podaje również szczegółowe informacje na temat aktualizacji. Zgodnie z tym, po instalacji Androida 4.1.2 smartfon w wersji z 16 GB pamięci flash zaoferuje o 1 GB mniej miejsca dla użytkownika, która będzie wykorzystywana do partycji systemowej. Aktualizacja będzie dostępna jedynie za pośrednictwem programu Samsung Kies. Zapomnijmy wiec o możliwości aktualizacji systemu w opcji OTA (Over The Air).

http://www.telix.pl/artykul/samusng–an … 52793.html

http://www.gsmmaniak.pl/175553/wiemy-sa … elly-bean/

folusek a napisali w którym roku? =D>

Product Code jest na stałe przypisany do telefonu, to nie to samo co strefa czy region. Nie da się go zmienić.

to pozbycie się brandu niczego nie zmienia? podobno można szybciej otrzymać aktualizację niż np mając brand plusa.

można szybciej wgrywając nieoficjalne lub wersje tzw Beta …

Tak dobrze to nie ma, pozbycie się brandu to jedno, a szybsze dostawanie aktualizacji to drugie, przywilej jest zarezerwowany dla telefonów z wolnej sprzedaży poza operatorskiej.