Android 6.0.1 Problem z powiadomieniami i przenoszeniem aplikacji na SD

Witam, mam problem z przenoszeniem aplkacji na kartę SD, otóż 2 aplikacje: Clash of clans i Messenger od Facebooka nie chcą się przenieść na kartę SD (wyskakuje komunikat że jest za mało pamięci mimo iż mam 7 GB) dodam że dostałem tel po gwarancji i mam softa bez branda, również powiadomienia mimo iż mam włączone nie wyświetlają się… Jakaś dziwna akcja i nie wiem co jest winowajcą…

@DevillMan Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

Odnośnie powiadomień to sprawdź ustawienia oszczędzania baterii, czy czasem nie ma optymalizacji włączonej, która ubija aktywność aplikacji podczas, gdy wyłączony jest ekran smartfona.
Jeżeli chodzi o pamięć. To, że masz 7GB wolne dla użytkownika nie oznacza, że na partycji systemowej przeznaczonej na programy (/data) jest tyle wolnego miejsca.
Nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę SD, a jeżeli już się przenoszą to tylko niektóre dane, ponieważ karta SD jest z systemem plików FAT32, a na partycji systemowej jest natywny format systemu plików i on umożliwia tylko uruchamianie z niego aplikacji.
Jedyny ratunek to root w takim przypadku i aplikacja (płatna) Link2SD, która tworzy drugą partycję na karcie SD z systemem plików ext4, następnie przenosi wybrane aplikacje i tworzy symlinki na partycji /data.
(można to zrobić ręcznie samemu, ale na dłuższą metę lepsza jest jednak aplikacja)

Oszczędzanie baterii mam wyłączone, z niektórych aplikacji są powiadomienia a z niektórych nie, a wcześniej były ( w ustawieniach są włączone) te aplikacje których nie mogę przenieść kiedyś się dało, po aktualizacji już się nie da mimo iż widnieją w systemie że jest taka opcja.

Do przeniesienia wymagane jest trochę jednak miejsca w pamięci wewnętrznej - no przez coś jednak te dane są kopiowane :wink: Przez powietrze nie przelecą.
Zrzuć co możesz gdzieś na PC, chmurę itp. Filmy, zdjęcia, muzykę i tym podobne.
Poczyść pamięci “kesz” w aplikacjach… te których kompletnie nie używasz nawet powywalaj (na chwilę, potem sobie wrzucisz)… I później spróbuj poprzenosić. Zaczynaj od tych najmniejszych objętościowo.
Pamiętaj też, że przy aktualizacji aplikacji ze sklepu play, każda z nich przeniesie się z powrotem na pamięć wewnętrzną. Taki to urok androida. I trzeba je znów przenieść na kartę SD.
Na upartego możesz też użyć programu typu Link2SD. Bardzo fajnie się sprawuje. Niestety nie jest darmowy.

Okazało się że jednak jakaś aktualizacja była wadliwa, po aktualizacji apki dało się ją przenieść bez problemu.