Android i XP


(PolisX) #1

Posiadam obecnie na PC Wondows XP chciałbym też zainstalować Androida i teraz pytanie. Czy da się mieć dwa systemy na jednej partycji?


(drunkula) #2

Da się - drugi na maszynie wirtualnej. I tak bym właśnie radził na początek instalować tego androida - andek x86 jest strasznie “niedorobiony”, apki działają lub nie (a czasami nawet nie da się ich zainstalować, pomimo pozornie zgodnej wersji, tak samo opcje systemowe. Zgodności sterowników do sprzętu nawet nie sprawdzałem - na VM było ok, ale samo usability doprowadzało do szewskiej pasji.


(Longhorn2009) #3

To prawda jakość działania aplikacji na androidzie x86 jest nienajlepsza. Lepiej wgrywaj zwykłego Linuksa, choćby mint. Przynajmniej można komfortowo używać go myszką.


(PolisX) #4

A bez maszyny wirtualnej? 


(kuba3351) #5

Jeśli zależy Ci tak bardzo na instalacji tego razemzWindowsem na komputerze mimo tego co pisali użytkownicy wyżej - proszę bardzo. Tutaj strona z której możesz go ściągnąć: http://www.android-x86.org/download a tutaj instrukcja jak to zainstalować http://www.android-x86.org/documents/installhowto . Według dokumentacji na stronie, dostaniesz pytanie czy zrobić menu wyboru systemu przy włączaniu komputera jeśli instalator wykryje windowsa. A jak będzie naprawdę, nie wiem, bo nigdy nie próbowałem stawiać tego obok Windowsa. Moja rada jest taka, żeby przed instalacją wybrać opcję live i zobaczyć czy tow ogóle współpracuje z twoim sprzętem.