Angielski serial do polskiego Windowsa


(Onlinemaster) #1

Załóżmy że kupię komputer z zainstalowanym legalnym Angielskim Win XP H E (brak nakładki spolszczającej), zrobię formata, zainstaluję polską wersję Win XP HE i wklepię do niego klucz licencyjny z tej angielskiej wersji, nie będzie przeszkód ?, będzie to działać ? ten klucz licencyjny zostanie przyjęty ? (nie interesuje mnie legalność takiej operacji, tylko możliwość jej wykonania! ponieważ nawet gdyby nie było to legalne z punktu widzenia Microsoft-u, jest to legalne spolszczenie sobie systemu z mojego punktu widzenia !) :slight_smile:


(Pawilojc) #2

a przepraszam skąd weźmiesz tą polską wersję Win Xp He?

natomiast sądzę, że Microsoft interpretuje i rozróżnia kraj i system, gdzie kupiłeś system, i na który jest klucz, a ten, w którym będziesz go aktywował, i który ma swój identyfikator

czyli nie za bardzo


(Hawk) #3

Na pewno nie przyjmie tego klucza. I z pewnością Ci powiem czy jest to legalne czy nie nie ma co się zastanawiać.


(CzajAn) #4

Nie gwarantuję powodzenia na XP Home, ale z pewnością działa to na edycji professional. Polecam zatem zakup komputera z wersją bogatszą.

Instalkę windowsa oczywiście też musisz mieć legalną (np. pożyczoną od znajomego) w żadnym wypadku nie może to być wersja z torrentu.


(pakierhakierxd) #5

raczej powinno chodzic


(Krzkaczor) #6

Też mi sięw wydaje że powinno chodzić.. może pogoogluj. A po za tym polską wersję możesz zainstalować np. na dysku D: i sprawdzić.


(Onlinemaster) #7

Jeszcze nie wiem, może ukradnę komuś...

hmm ... jeśli działa na Prof. to powinno zadziałać na Home, tak przynajmniej mi się wydaje...

Odpada

Właśnie coś mi się takiego już o uszy obiło te "np. pożyczoną od znajomego", ja prawie nie muszę po znajomych latać bo mam oryg. nośnik z mojego aktualnego PieCa, chodź i tak można by było to traktować z przymrużeniem oka :wink:

Właśnie że niczego jeszcze nie mogę sprawdzić bo nie kupiłem jeszcze tego lapka z tym angielskim XPekiem, dopiero mam taki zamiar...

Ktoś próbował tej operacji, ktoś jest pewien efektu końcowego, proszę o wypowiedź .


(Krzkaczor) #8

No a po cóż Ci tak ten polski XPek mój kolega (z angli) ma angola i we wszystkim można się połapać. Jeżeli miałeś wcześniej XP to dasz radę.

PS: Nie idzie kupić bez OS?


(Onlinemaster) #9

:sciana: ...wiesz, u nas jest takie powiedzenie ... może zacytuję: "po kpy, żeby się pytał taki g**** jak Ty", bez obrazy ale masz chyba około 12 lat i trolujesz po forach zabierając poważnym ludziom cenny czas, przecież wyraźnie napisałem pytanie, jest konkretne i takiej też odpowiedzi się spodziewam...


(Krzkaczor) #10

ehh to była tylko propozycja a nie sygnał bojowy...


(SilberPunkt) #11

Efekt użycia klucza z angielskiej licencji XP HE wraz z polskim nośnikiem XP HE będzie taki sam jak użycie pirackiego klucza wraz z pirackim (nie wymagającym aktywacji) nośnikiem - czyli będziesz miał pirata. Zastanawiam się czy takie kombinowanie i pytanie o to na forum to przypadkiem nie zabieranie poważnym ludziom cennego czasu... :wink:

:roll:


(Onlinemaster) #12

Kto kombinuje ten żyje...

Kto pyta nie błądzi a ma prawo pytać by wiedzieć ...

To bądź poważny i zmykaj z tego wątku

Mam to gdzieś czy to legalne czy nie, wedle M$ może i nie (tak też przypuszczałem bo to świnie) ale wedle zdrowego rozsądku legalne, to tylko spolszczenie interfejsu i bzyka mnie czy to się M$ podoba czy nie, mam prawo spolszczyć sobie interfejs a raczej powinienem mieć takie prawo :!: ... i sam sobie je ustanowię :wink:


(SilberPunkt) #13

...ja również pozdrawiam i życzę powodzenia we wdrażaniu kombinacji w życie i ustanawianiu własnych praw.

:roll:


(pakierhakierxd) #14

ja tez uwazam ze microsoft to swinie mogli by dac jedna deyjcje windowsa albo staniec boxjak zmienie plyte glowna lub kompa to musze znowu kupywac wina a za boxa trzeba placic tysiaka zeby chociaz polowe tego to moze bym kupil a tak nie mam zamiaru na razie dalem im 30 zl za viste ultiamte za rok:)