Animacja przycina po wymianie procka na szybszy

(Tokyoball) #1

AMD Athlon X2 5600+ 65w / 65nm

8600GT 256MB PCI-E

2GB GEIL 800Mhz

Gigabyte GAM55S-S3 NForce 550

Segate 160GB SATA2

ModeCom Hell Fire 400W

XP sp3 - świeży

Przedtem miałem AMD 3500+

Problem polega na tym że po wymianie procesora zauważyłem w testach 3D MARK 2006 że podczas testów grafika co prawda jest płynna jednak co jakiś czas ok 2-4sec. następuje jakby zacięcie na ułamek sekundy. (mikro przycięcia) występują nieregularne. Karta graficzna na mój rozum winna nie jest bo potrafi płynnie obraz przekazać, do czasu... zacięcia.

Uruchamiałem testy kilka razy i zauważyłem że występuje to w różnych momentach testów a najbardziej uwidacznia się to podczas testu "canyon"

Przed wymianą procesora w/w zjawisko nie występowało lub też nie zauważyłem. Jest to dość uciążliwe, zupełnie jakby pamięć nie wyrabiała... ale na starym jednojajowym procku było ok.

Niewiem czym to może być spowodowane :frowning:

Najnowsze sterowniki, najnowszy BIOS.

Zainstalowałem AMD dual core optimizer i zjawisko tylko trochę ustąpiło. Nadal jednak jest uciążliwe i drażniące.

W grze DEATH SPACE tego nie zauważyłem.

(Tokyoball) #2

Nikt nie wie co może być przyczyną?

(Kabuto1378) #3

Zainstaluj "sterowniki, program (HGW wie co to jest)" od AMD: AMD Dual-Core Optimizer. "Pogugluj" trochę i znajdziesz co to jest, do czego służy i jak się to robi. Być może to pomoże.

(Tokyoball) #4

Mam już zainstalowane, ale dzięki za podpowiedź.

Ma ktoś jeszcze jakiego pomysła ?

(Kabuto1378) #5

He teraz dopiero dojrzałem że napisałeś że masz AMD Dual-Core Optimizer.

Przeinstaluj sterowniki do płyty głównej, zainstaluj najnowszy bios, zainstaluj najnowszego DirectX-a.

Zjawisko to występuje w 3Dsmarku czy tez w innych grach. Być morze masz starą wersję smarka?

(Tokyoball) #6

BIOS, STEROWNIKI, DX NAJNOWSZE

Może zasiłka zasłaba, albo już się tak zastanawiam że płyta główna jest za słaba do procesora? :smuteczek:

Zasiłka to Tracer 400W a nie modecom, pomyliłem się.

(Tokyoball) #7

Doszedłem do tego w końcu zajeło mi to tydzień.

Nikt mi nie pomógł, więc może ja komuś pomogę.

Przyczyną był Program Gigabyte EasyTune5. Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy i jest jak trzeba !