Ankieta: Jaką używacie przeglądarkę i dlaczego? 30.11.2010r

Używam opery bo w niej mam cząstkę Firefox , bo ma rozszerzenia i ma cząstkę chrome, wydajność lepsza niż ma chrome. :smiley:

Ja właśnie przesiadłem się na Operę 11. Ponieważ bardzo dobrze wygląda, pojawiły się w końcu rozszerzenia, ma bardzo dobre płynne przewijanie, grupowanie kart (bardzo fajna rzecz) i jest szybka.

Opera - szybka, mnóstwo funkcji, bezpieczna. Do tego ładny wygląd, rozszerzenia… Ma tam kilka drobnych wad, ale one nie przeszkadzają się cieszyć tą przeglądarką :slight_smile:

Używam Chromium, więc zaznaczyłem Google Chrome (w statystykach występują razem, bo Chromium identyfikuje się jako Chrome). Właściwie to ta sama przeglądarka.

Firefox nie nie wygrywa dodatkami a szkodzi sobie tym że jest ciężka, Opera jest szybka ale ma dużo poważnych błędów(przykładowo nie da się jej odinstalować normalnie), IE jest śmieszna i nieporęczna w dodatku, te klikania, wyskakujące okienka(N/C).

Dla mnie jedynym wyborem jest Chrome. Lekka, szybka, nieprzesadzona i ma mnóstwo wtyczek i fajnych dodatków.

Ja nie potrzebuję tony dodatków do przeglądarki bo gdybym chciał to bym siedział na IE9 beta który jest szybki, idealnie blokuje reklamy tylko nie ma sprawdzania pisowni.

IE 8 ustawiona jako domyślna daje komfort otwierania wszystkiego, co bez niej się nie otwiera, szczególnie różne okienka niektórych aplikacji lub antywirów i dlatego powinna być domyślną. Google Chrome używam natomiast jako podstawową, ponieważ jest najszybsza i najprostsza.

Opera od zawsze tak przeglądarka spełnia moje oczekiwania,od razu kiedy ją zainstalowałem spodobała mi się i szybko w niej odnalazłem to czego szukałem od lat dlatego używam opery a z każdą jej nową wersją jeszcze bardziej ją lubię :).

Dla mnie Chrome jest Number One :slight_smile:

Zalety:

:arrow: Szybka (trzeba przyznać, że pod tym względem Chrome jest w czołówce przeglądarek; szybko się włącza)

:arrow: Lekka + minimalistyczny interfejs (po przesiadce z liska czułem się, jakbym przesiadł się z traktora na… rower! ; dla jednych okrojony interfejs Chrome może być jejo wadą, ale nie dla mnie-nie lubię mieć dziesiątki opcji w menu)

:arrow: Otwiera większość stron (szczerze mówiąc, nie spotkałem się z żadną stroną, którą Chrome by nie odtworzył)

:arrow: Posiada wiele dodatków (naprawdę można bardzo rozszerzyć działanie Chrome poprzez rozszerzenia; aktualnie mam zainstalowane ich 11, i ani trochę nie muli mi browsera (patrz.Firefox)

:arrow: Częste aktualizację (dla mnie może być nawet Chrome 688, byle załatali większość luk i usprawnili jego działanie; nie rozumiem dlaczego ludzie się do tego przyczepiają)

I oczywiście wiele innych zalet, które teraz nie przychodzą mi do głowy :slight_smile:

Wady:

Szczerze, z ręką na sercu, nie znalazłem żadnych wad, które w jakimś stopniu zraziły mnie do Chrome. Ta przeglądarka posiada wszystko to, czego oczekuje od tego typu softare.

I możecie mnie nazwać fanboyem Chrome (mam do gdzieś…) :slight_smile:

Hmmm… serio powiadasz? Z Operą robiłem “fiku-miku” na ośmiu czy nawet dziewięciu konfiguracjach, na różnych systemach (Linux, W7, WVista, WXP) i jakoś nigdy z odinstalowaniem problemu nie miałem (jak i ze śmieciami pozostawionymi).

Czemu od razu fanboy, każdy korzysta z tego co chce. Niektórzy lubią produkty Apple, i posiadają urządzenia od iPodów, iPadów do iMaców itp. :wink:

Widzisz a mi nawet BSOD wyskakiwał i restar systemu za kazdym razem jak brałem dodaj usuń programy. Dopiero po usunieciu wszyskich plików i wyczyszczeniu systemu mogłem usunąć z dodaj/usuń.

“I możecie mnie nazwać fanboyem Chrome (mam do gdzieś…)”

Powiedz to innym… :slight_smile:

ja korzystam z Chroma bo:

:arrow: jest szybki (u mnie FF długo się wczytuje)

:arrow: jest lekki

Wady:

:arrow: ma po 3-4 procesy (FF ma tylko jeden)

I na razie Chrome jest moim numero uno.

A ja odnośnie przeglądarek mam swoje zdanie, ale niestety z nim się nie zgadzam :stuck_out_tongue: !. Wesołych Świąt.

W testach wychodzi niby że firefox najszybsza jest,ja super szybkości w niej nie zauważyłem,mam opere gdyż ma klienta pocztowego,czytnik rss,widzety itp.

Firefox nie posiada nawet czytnika rss tylko jakieś dynamiczne zakłądki do niczego nie przydatne…

Osobiście korzystam z Opery - ze względu na rozbudowane opcje. Ma swoje wady ale… wg. mnie mimo tych wad jest to najlepsza, najbardziej rozbudowana i jednocześnie przejrzysta przeglądarka internetowa na rynku.

Ponieważ teraz korzystam z laptopa kuzyna zmuszony jestem korzystać z Google Chrome. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tej przeglądarki, zainstalowałem raz z ciekawości ale jej prostota zrzuciła mnie na ziemię i wróciłem do Opery. Chrome jest dobrą przeglądarką dla osób, które nie potrzebują wchodzić w jakieś zaawansowane ustawienia przeglądarki - taka ot przeglądarka stworzona dla masowego użytkownika i pod tym względem faktycznie jest bardzo dobra.

Ja od lat używam Firefoxa :slight_smile:

Jest szybki i wydajny, ale według mnie ma jedną, poważną wadę…

ZA WOLNO SIĘ WŁĄCZAJĄ! (nie strony, tylko przeglądarka)

Ale i tak używam :slight_smile:

FFy używane: Firefox 3.6.13 (stacjonarny), Firefox 4.0b8 (laptop, przez TP nie mogę go zaktualizować do b10!)

Firefox ze względu na najłatwiejsze i najlepsze (jak dla mnie) przystosowanie przeglądarki pod własną osobę.