Ankieta-Jakiej dystrybucji Linuksa uzywasz?

NND dlaczego? bo najprostszy do podziału łacza internetowego, POLSKI i bardzo dobry…

po drodze miałem mandrake 9.1 (obecnie posiadam ver. 10 W WERSJI dvd, cd box Z PODRECZNIKIEM)

miałem apetyt na PLD ale… czasu i zapału za mało trafiłem na NND i tak zostało

ps

zawsze mam COYOTE w zapasie na dyskietce oczywiscie jako router

Niestety Nie Działa :wink:

Jak narazie bawie sie na ubuntu 5.10 live i cdlinux dlaczego? bo sa dosyc proste w obsludze… mam zamiar zrobic przesiadke z windowsa na linuxa te dystrybucje traktuje jak wstep,wprowadzenie

Zaczynałem kilka lat temuod Mandrake’a 7.2 Oddyssye, potem była wersja 10.0 i w końcu bingo: trafiłem na Slackware - wer 10.1. Z powodu problemów (związanych z niedoświadczeniem), poszedłem znów na łatwiznę - Mandriva 2006 - ale kilka razy tak mnie potwornie zdenerwowała że znów wróciłem do Slackware :slight_smile: Teraz mam wersje 10.2 i stopniowo coraz bardziej się do niej przekonuje - chyba już przy niej zostanę - chyba że wypuszczą nową wersje Slackware :slight_smile:

Slackware rządzi :slight_smile:

Ubuntu 5.04

Bo… tak :). To jest moja pierwsza dystrybucja i dopiero zaczynam zabawę z Linuksem. A o Ubuntu czytałem, że jest prosty, no to go zainstalowałem :).

Ubuntu 5.10 jak zamówiłem to zainstalowałem

tylko i wyłącznie Xandros Desktop 3.0.1 Open Circulation

a ja mam Fedorke 5… tak na dobry początek z linuchem :slight_smile:

chociaż mam problemy żeby to ustroistwo okiełznać to jedak zabawa jest przy tym przednia… :lol:

Zaczynałem od ubuntu pozniej byla fedora core, teraz suse - yast jest dla mnie wygodny bo mozna przegladac programy - na przyklad jak chce zainstalowac sobie jakis prgoram ftp to wpisuje “ftp” i mam duzy wybór - oczywiscie po dodaniu dodatkowych zrodel do yast-a. Ogolnie bardzo user-friendly dystrybucja.

Ucze sie takze slackware, by dogłebnie poznac linuxa.

musisz wypróbować Fedore 5 :lol:

z moim kompyterem radzi sobie świetnie :smiley: (AMD64, GF 6600GT itp.)

Właśnie skonczyłą się moja przygoda z Mandrivą i szukam jakiejś innej dystrybucji bo na Mandrive się zawidołem srogo.

Własnie jestem w trackie ściagania Fedora 5 “Bordeux”, i mam nadzje ze nie będzie to druga Mandriva.

Mam tylko pytanie co do instalacji systemu, jest jakaś skomplikowana czy graficzna :?

Ja tam dużo tego miałem, ale Ubuntu mi się spodobał :mrgreen: Niestety żaden Linux u mnie długo nie zabalował, bo na żadnym mi mysz nie działa !!

do wyboru do koloru :smiley:

albo instalator graficzny albo tekstowo :smiley:

wszystko przebiega szybko i sprawnie… jak to w linuksie :wink:

Dobra jak dobrze pójdzie jutro wieczorem będe instalował Fedore, dzieki za odpowiedż 8)

Mandriva podobno jest wlasnie tylko do nauki linuxa, wiele osób mowi ze to chłam, ze nawet sie nie powinno brac za to, ja mandrivy nie mialem nigdy i nie zamierzam, choć wersja gold z pełną wersją Cedegi to niezła pokusa :slight_smile: Teraz jak sie przesiadasz to polecam albo fedorkę albo ubuntu, ewentualnie suse. Najłatwiej kodeki multimedialne instalujesz w ubuntu, leciuteńko trudniej w fedorce (ale za to fedorka graficznie ładniejsza), lekko trudniej w suse.

Widać że Ubuntu 5.10 i Windows XP to modna konfiguracja systemów… :P:P

bo są za darmo wysyłane, więc nie ma się co dziwić.

[offtop]A prawie całą resztę można za darmo ściągnąc, więc ja sie dziwie, że ludzie wolą kilka tygodni czekać na Ubuntu, niż w kilka godzin sobie coś ściagnać.[/offtop]

areh obecnie w polsce najwięcej ludzi ma neostradę.

Sam bym ściągnął lina z sieci ale te limiy (7GB na 30dni gdy normalnie ściągałbym z 15GB) i w dodatku extra prędkości.

Chociaż nie rozumiem ludzi co mają szybkie łącze (>1MB) i duży limit i w dodatku zamówili płytki. Chociaz wytłumaczeniem może być to, iż chcieli mieć wszystko w ładnym opakowaniu. :mrgreen:

Zgadzam się, żałuje tylko że miałem PowerPacka 2006, suse jest o niebo lepsze :!: I szybsze, czekam teraz na nową wersje suse i pobieram, a na ubuntu poczekam sobie także,