ANKIETA [Windows 10]

Skorzystać - otrzymać go legalnie i za darmo zgodnie z promocją MS

Czyli DreamSpark się nie liczy. To nie skorzystałem :slight_smile:

Nie chcę korzystać z Win10. Powody?:

Korzystam z Windows 10, powody:

Lepszy od poprzednika, tyle. Telemetria i inwigilacja mi nie przeszkadza specjalnie. A w zasadzie to w ogóle.

 

/btw. telemetria to może być w samochodzie, do czego to się odnosi w przypadku komputerów? Nie wiem :stuck_out_tongue:

Proszę o zaznaczenie w ankiecie.

Telemetria to zbieranie danych o osobach korzystających z danej usługi, by móc podjąć różnego rodzaju dotyczące jej decyzje. Dotychczas spotykałem się z tym terminem w odniesieniu do telewizji, ale ostatnio stał się popularny przy programach komputerowych, teraz słyszę, że jest używany także w motoryzacji.

Widzę, że to była nie winna ankieta a tak się to rozrosło :smiley:

Zagłosowałem.

Na razie mam W7 Home Premium, a jak wyjdzie gotowa wersja Ubuntu 16.04 to go usuwam z dysku.

W10 miałem i mi się nie spodobał. Powody:

-telemetria i inne szpiegowanie,

-wygląd, np. Start (ni to ekran Startowy, ni to menu, normalne skróty z kafelkami, ohyda)

-muli się

-mniej opcji

chociaż miał też plusy:

+ramki okna

+Edge, szybciej pobiera się Firefoxa

+Defender wreszcie wykrywa ~10 % zagrożeń!

Ja mam W7 home premium to tu Defender ile procentowo wychwyci zagrożeń?

Oprócz tego mam darmową wersję Avast.

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/05/swietne-wyniki-windows-defendera-w-tescie-programow-antywirusowych.aspx. Taki wykres. To jest do wersji 4.8. Ale czy te dane są aktualne nie mam pojęcia.

Też miałem Avast-a w wersji darmowej i trochę mulił mi przy większych plikach *iso, *rar, *zip. I zmieniłem go na Eset-a Smart Security 9, szybko skanuje, nie obciąża bardzo CPU.

Może ze 7 %. Ale jeśli mówisz tylko o wirusach, to jakieś 70-80 %.

I jaka skuteczność! Podobno wykrywa aż 4(4)1 % wirusów!

Tak, kierujcie się testami które oparte są tylko i wyłącznie na tym kto ile “dał w łapę”. Temat poruszany miliard razy: Żaden AV nie ochroni twojego komputera jesteś nie umiesz z niego korzystać. W drugą stronę, jeśli masz głowę, zdrowy rozsądek i podstawowej pojęcie o komputerach AV nie jest ci potrzebny.

W mojej opinii takie programy są w 90% przypadkach zbędne. Jedyne co z zabezpieczeń to porządna zapora z trybem uczenia się i HIPS. Nic więcej do szczęścia nie trzeba.