Anonimowe poruszanie sie w sieci


(Angeldeath109) #1

Wie ktoś jak nie zostawiać siadów w sieci, po których można łatwo zlokalizować twój komputer?


(Manonim93) #2

To bardzo proste - wystarczy nie używać sieci...


(Angeldeath109) #3

Takie bajki to dzieciom opowiadaj z tego co wiem istnieją sposoby, lecz nie wiem jak dokładnie to działa, oraz gdzie mogę znaleźć dokładniejszy opis tego.


(Manonim93) #4

Chciałem szybko uzmysłowić Ci że raczej nie znasz zasady działania sieci komputerowej. Niestety nie udało się :confused:

Gdy wchodzisz na jakąś stronę www, twój komputer wysyła i odbiera setki/tysiące pakietów z danymi, pochodzą one z wielu serwerów których konfiguracje są najróżniejsze i nie wiesz co zostaje w logach tych serwerów. Ponadto wiele stron wysyła informacje o Tobie innym stronom (np. do Facebooka). Jednym słowem twój ruch w sieci jest zapisywany w naprawdę wielu miejscach - w logach serwerów, w logach twojego systemy, możesz zostać podsłuchany w sieci lokalnej i mogą zostać zapisane u podsłuchującego, w końcu zapisywana jest historia na twoim komputerze.

Łącząc się np. z google.pl owe pakiety przechodzą przez około kilkanaście komputerów każdy z nich coś może zapisać, nie mówiąc że Twój operator też pewnie sporo wie :smiley:

Nie da się nawiązywać połączeń z innymi komputerami nie pozostawiając śladów gdyż nie masz władzy nad wszystkimi komputerami na świecie :smiley:

Jeżeli ktoś chce się ukryć to może używać jakiś serwerów proxy http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_anonimizuj%C4%85cy , ale ślady i tak zawsze zostaną a wykrycie Cię będzie trudniejsze ale możliwe. Szczególnie jeśli myślisz o używaniu Internetu dłużej.

A z tym gangiem nikt nie wygra :smiley: http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon

PS: Jakie niecne plany siedzą w twojej głowie? :smiley:


(Łukash) #5

@michal_93 nie zły poemat tyle że nie na temat...

@unrealxx2 poczytaj o vpn, quad vpn, o sieci TOR.