Anonimowość musi zniknąć?

Witam, dzisiaj przeglądając wykop.pl znalazłem coś takiego : Im mniej anonimowości w internecie tym lepiej (to dla tych, którzy wykopu nie przeglądają :D)

Jak dla mnie to totalne bzdury, że anonimowość robi nieporządek. A wy co o tym myślicie ;)? Czy kończą się czasy, w których anonimowość była ważna? Czy teraz w każdym miejscu trzeba się będzie podpisywać z imienia i nazwiska ;)? Jak się zabezpieczyć przed czymś takim?

Uważajcie, bo nie nie podpisuje się z imienia i nazwiska, więc jestem spamującym robotem, nieprawdziwym i nieistniejącym :wink:

Jakby trzeba się było podpisać imieniem i nazwiskiem, to może w końcu mniej głupoty byłoby w internecie - patrz komentarze onet i wp.

cianteria

Zgadza się … z drugiej strony jednak nie ma się co łudzić, że giganci internetowy mają czyste intencje.

Jak ktoś chce to się podpisze. ogólnie to anonimowości nie ma. Wypowiadając się na różnych forach, czy portalach to co napiszemy przecież pozostaje… a jak się pozbiera takie porozrzucane info to całkiem sporo można się dowiedzieć. Z resztą każdy sam decyduje na ile w internecie się ujawnia. Są miejsca gdzie się podpisuje imieniem i nazwiskiem, ale zazwyczaj nie jest to konieczne. Imo świetnym rozwiązaniem byłaby możliwość ‘przyklepania’ nicka… oczywiście pod warunkiem, że to ja bym pierwszy zarezerwował swój :stuck_out_tongue: Większości osób, z którymi utrzymuje kontakt przez neta nie widziałem… i jakoś nie mam wątpliwości co do tego czy są spambotami :P… No i jest wiele miejsc w Internecie gdzie mimo tej niby anonimowości jest kultura i rozmowy na poziomie, więc ja nie widzę problemu. Nikt nikogo nie zmusza akurat do czytania komentarzy na onecie… tyle, ze mozna się utwierdzić w przekonaniu:

1265644466_by_Monstrum_500.jpg