Anonimowość musi zniknąć?


(sla17) #1

Witam, dzisiaj przeglądając wykop.pl znalazłem coś takiego : Im mniej anonimowości w internecie tym lepiej (to dla tych, którzy wykopu nie przeglądają :D)

Jak dla mnie to totalne bzdury, że anonimowość robi nieporządek. A wy co o tym myślicie :wink:? Czy kończą się czasy, w których anonimowość była ważna? Czy teraz w każdym miejscu trzeba się będzie podpisywać z imienia i nazwiska :wink:? Jak się zabezpieczyć przed czymś takim?

Uważajcie, bo nie nie podpisuje się z imienia i nazwiska, więc jestem spamującym robotem, nieprawdziwym i nieistniejącym :wink:


(Jannagranna) #2

Jakby trzeba się było podpisać imieniem i nazwiskiem, to może w końcu mniej głupoty byłoby w internecie - patrz komentarze onet i wp.


(marcin82) #3

cianteria

Zgadza się … z drugiej strony jednak nie ma się co łudzić, że giganci internetowy mają czyste intencje.


(lith) #4

Jak ktoś chce to się podpisze. ogólnie to anonimowości nie ma. Wypowiadając się na różnych forach, czy portalach to co napiszemy przecież pozostaje… a jak się pozbiera takie porozrzucane info to całkiem sporo można się dowiedzieć. Z resztą każdy sam decyduje na ile w internecie się ujawnia. Są miejsca gdzie się podpisuje imieniem i nazwiskiem, ale zazwyczaj nie jest to konieczne. Imo świetnym rozwiązaniem byłaby możliwość ‘przyklepania’ nicka… oczywiście pod warunkiem, że to ja bym pierwszy zarezerwował swój :stuck_out_tongue: Większości osób, z którymi utrzymuje kontakt przez neta nie widziałem… i jakoś nie mam wątpliwości co do tego czy są spambotami :P… No i jest wiele miejsc w Internecie gdzie mimo tej niby anonimowości jest kultura i rozmowy na poziomie, więc ja nie widzę problemu. Nikt nikogo nie zmusza akurat do czytania komentarzy na onecie… tyle, ze mozna się utwierdzić w przekonaniu:

1265644466_by_Monstrum_500.jpg