Anonimowość w sieci

Witam wszystkich, na wstępie zaznaczam, że podobnego tematu nie znalazłem więc otwieram nowy wątek.

Szukam dobrego programu typu SecurityKiss, CyberGhost, SumRando ukrywającego nasze IP.

Mam do Was zapytanie odnośnie prywatności/anonimowości w sieci, w jaki sposób Wy chronicie swoją tożsamość w sieci i przed wszelakimi atakami? Np. Ogólnie wiadomo, że dziennikarze niezależni, badający sprawy na własną rękę i blogerzy używają programów/przeglądarek typu TOR, SecurityKiss, CyberGhost, SumRando po to by chronić swoją tożsamość i jako “nie wygodni” nie dać się złapać “wymiarowi sprawiedliwości”. Dzieje się tak np. w Chinach/Korei skąd na prawdę mało rzeczy wychodzi na światło dzienne, a jak już wychodzi to najczęściej przez takie osoby, o których napisałem wyżej, dzieje się tak w USA i również w Polsce są ludzie, którzy używają tego typu “zabawek”. Nie tylko dziennikarze, również zwykli ludzie, każdy chce mieć trochę prywatności. Chciałbym wiedzieć jakie programy według Was na prawdę są godne polecenia i zainwestowania w nie jeżeli są licencjonowane? Na blogu monitora-polskiego autor podaje namiary na Tor’a, poczytałem o nim trochę, ale tyle ile widziałem o nim pozytywnych opinii, tyle samo jest negatywnych, np. że zamula internet, że nasze IP jest zamieniane na kogoś innego w sieci, ale równie dobrze kogoś IP może zostać zamienione na nasze i osoba posługująca się naszym IP może coś “napsocić” przez co my będziemy ponosili za to konsekwencje. Znalazłem też trzy inne programy, CyberGhost, który zbiera bardzo dobre opinie, SecurityKiss, o którym praktycznie nic nie wiem po za tym, że działa na podobnej zasadzie czyli podmienianiu IP i SumRando, podobno bardzo dobry, ale po zainstalowaniu go i włączeniu opcji “anonimowy” zrywa mi połączenie z internetem i muszę z powrotem wracać do swojego stałego IP by wszystko działało jak wcześniej. Nie wiem czemu tak się dzieje, może ktoś z Was używa tego programu i wie w czym problem. Znacie jakieś inne programy? Jakich wy używacie? Jakie polecacie? Pozdrówki i mam nadzieje, że włączycie się do dyskusji.

P.s

Jeżeli temat umieściłem w nieodpowiednim dziale bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Proponuję wypróbować jeden z lepszych, jak nie najlepszy program w tym temacie. Wersja darmowa, lub płatna niczego nie zamula i nie zrywa. Zdecydowanie polecam.

http://www.proxpn.com/

Zainstalowałem, zarejestrowałem się, program włączyłem na wersji free i już na wejściu zobaczyłem, że mocno się zamula internet. Zrobiłem pomiar prędkości łącza i wyszedł taki wynik:

55202845

Generalnie jest tragedia :slight_smile: Może to dlatego, że jest to wersja free, normalnie mam internet 10 Mb/s, a tutaj mi wyskakuje 440 kb/s Albo kwestia ustawień.

To test po wyłączeniu programu:

55203007

A Ty używasz opcji free czy płatnej? I jak u Ciebie wygląda test prędkości łącza?

EDIT:

A tutaj przetestowałem program CyberGhost (wersja “free”) na neostradzie 10Mb/s

55292557

Zdecydowanie lepsze osiągi.

A to darmowa wersja PREMIUM dostępna przez miesiąc po zarejestrowaniu

55294028

Dajcie znać czy ktoś używa tego programu i czy jest godny zaufania.