Anonimowość w sieci


(Jarsonillo) #1

Witam wszystkich, na wstępie zaznaczam, że podobnego tematu nie znalazłem więc otwieram nowy wątek.

Szukam dobrego programu typu SecurityKiss, CyberGhost, SumRando ukrywającego nasze IP.

Mam do Was zapytanie odnośnie prywatności/anonimowości w sieci, w jaki sposób Wy chronicie swoją tożsamość w sieci i przed wszelakimi atakami? Np. Ogólnie wiadomo, że dziennikarze niezależni, badający sprawy na własną rękę i blogerzy używają programów/przeglądarek typu TOR, SecurityKiss, CyberGhost, SumRando po to by chronić swoją tożsamość i jako "nie wygodni" nie dać się złapać "wymiarowi sprawiedliwości". Dzieje się tak np. w Chinach/Korei skąd na prawdę mało rzeczy wychodzi na światło dzienne, a jak już wychodzi to najczęściej przez takie osoby, o których napisałem wyżej, dzieje się tak w USA i również w Polsce są ludzie, którzy używają tego typu "zabawek". Nie tylko dziennikarze, również zwykli ludzie, każdy chce mieć trochę prywatności. Chciałbym wiedzieć jakie programy według Was na prawdę są godne polecenia i zainwestowania w nie jeżeli są licencjonowane? Na blogu monitora-polskiego autor podaje namiary na Tor'a, poczytałem o nim trochę, ale tyle ile widziałem o nim pozytywnych opinii, tyle samo jest negatywnych, np. że zamula internet, że nasze IP jest zamieniane na kogoś innego w sieci, ale równie dobrze kogoś IP może zostać zamienione na nasze i osoba posługująca się naszym IP może coś "napsocić" przez co my będziemy ponosili za to konsekwencje. Znalazłem też trzy inne programy, CyberGhost, który zbiera bardzo dobre opinie, SecurityKiss, o którym praktycznie nic nie wiem po za tym, że działa na podobnej zasadzie czyli podmienianiu IP i SumRando, podobno bardzo dobry, ale po zainstalowaniu go i włączeniu opcji "anonimowy" zrywa mi połączenie z internetem i muszę z powrotem wracać do swojego stałego IP by wszystko działało jak wcześniej. Nie wiem czemu tak się dzieje, może ktoś z Was używa tego programu i wie w czym problem. Znacie jakieś inne programy? Jakich wy używacie? Jakie polecacie? Pozdrówki i mam nadzieje, że włączycie się do dyskusji.

P.s

Jeżeli temat umieściłem w nieodpowiednim dziale bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu.


(quotes) #2

Proponuję wypróbować jeden z lepszych, jak nie najlepszy program w tym temacie. Wersja darmowa, lub płatna niczego nie zamula i nie zrywa. Zdecydowanie polecam.

http://www.proxpn.com/


(Jarsonillo) #3

Zainstalowałem, zarejestrowałem się, program włączyłem na wersji free i już na wejściu zobaczyłem, że mocno się zamula internet. Zrobiłem pomiar prędkości łącza i wyszedł taki wynik:

55202845

Generalnie jest tragedia :slight_smile: Może to dlatego, że jest to wersja free, normalnie mam internet 10 Mb/s, a tutaj mi wyskakuje 440 kb/s Albo kwestia ustawień.

To test po wyłączeniu programu:

55203007

A Ty używasz opcji free czy płatnej? I jak u Ciebie wygląda test prędkości łącza?

EDIT:

A tutaj przetestowałem program CyberGhost (wersja "free") na neostradzie 10Mb/s

55292557

Zdecydowanie lepsze osiągi.

A to darmowa wersja PREMIUM dostępna przez miesiąc po zarejestrowaniu

55294028

Dajcie znać czy ktoś używa tego programu i czy jest godny zaufania.