Anonimowosc wzgledem innego usera ( nie firmy)


(Krzysztof128) #1

hej niech twoja kowzanka sie nieobawia bo otszymanie adresu jest poprostu niemorzliwe a przez ip morze tylko zlokalizowac serwer glowny i nic wiecej


(MaRa) #2

Poprzez IP zlokalizowanie adresu jest raczej trudne, bo te informacje ma wyłącznie operator. Co najwyżej można ustalić miasto.

Chociaż jak są znajomi w dziale technicznym TP to kto wie. Ja kiedyś po znajomości ustaliłem adres gościa podrzucającego śmiecie- po numerze rejestracyjnym (rodzina w firmie ubezpieczeniowej :smiley: ).

Hakerskimi sztuczkami dałoby się ustalić IP komputerów pośredniczących przesyłaniu informacji, przedostatni to będzie serwer TP o możliwej do poznania lokalizacji, ostatni to komputer. Między nimi może być odległość kilkuset metrów do kilku kilometrów, co w mieście daje spory błąd (kilkadziesiąt tysięcy mieszkań).

Może dałoby też się zawęzić obszar poszukiwań za pomocą pomiaru czasu przesyłu informacji, ale czymś takim to najwyżej dysponuje Amerykańska NSA.

Jeśli znane jest nazwisko i miejscowość to bez większych problemów adres można znaleść w internecie, np. w książce telefonicznej (nie ma numeru mieszkania), serwisie nasza klasa, w danych rejestracyjnych komunikatora itd. (z gadu-gadu nie korzystam, ale wiele komunikatorów udostępnia dane po zaakceptowaniu korespondenta)


(MariuszListecki) #3

Słuchaj są zdolni ludzie którzy po ip mogą cię zlokalizować.

Ale jak można zachować pewne środki ostrożności to naprawdę prawdopodobieństwo włamu jest minimalne


(kwasna pikla) #4

zawsze zostaje nasza klasa :stuck_out_tongue: tam można znaleźć niemal każdego !:stuck_out_tongue: