Antena do karty TV

Witam kupilem karte Tv (jeszcze do mnie nie dotarla) i szukam teraz do niej anteny z tym ze nie mam mozliwosci wyprowadzenia anteny poza pokoj (tzn na dwor) i nie chce aby antena ta wisiala niewiadomo gdzie na scianie , chce aby byla dzies schowana ( za biurkiem albo w szafie) dlatego szukam jakiejsc wzmacnianej anteny! Czy zna sie ktos na tym i moze mi doradzic co powinienem kupic i co bedzie sie dobrze sprawowalo??

A gdzie masz przekaźnik, bo antena “pokojowa” nawet ze wzmacniaczem będzie działała poprawnie tylko blisko przekaźnika.

jak to przekaznik?? w domu nie mam zwyklej anteny mam tylko saltelite, ale u siebie w pkoju chce podlaczyc karte sieciowa do przekaznika mam kilka kilometrow

No to podłącz do satelity.

Co do anteny…, może antena siatkowa ze wzmacniaczem.

podlaczenie pod satelite odpada

Pytanie kolegów o odległoś od przekaźnika była całkiem na miejscu. Tyle że dokładnie chodzi o odległość o nadajnika TV. Jeżeli nadajnik nie znajduje się zbyt daleko do 20 km, możesz użyć tak jak wspominałem nateny siatkowej bez wzmacniacza, powyżej potrzebny będzie wzmacniacz - plusem tej anteny jest to, że będziesz mógł odbierać kilka programów. A przy odległości ok. 50 km od nadajnika przydałaby się antena kierunkowa - 1. antena na 1 dany program).

Wszystko to jest uzależnione oczywiście od mocy nadajnika TV.

PS. ja mam obraz w kompie z kablówki i nie jest rewelacyjnej jakości. A z anteny zewnętrznej to nawet nie zawracałbym sobie głowy. Ale, to moje zdanie.

co myslisz o tym http://www.allegro.pl/show_item.php?ite … s%C5%82any.

Kup antene pokojową w sklepie z zaznaczeniem że jeżeli nie spełni twoich oczekiwań będziesz mógł ją oddać.

Cena mówi sama za za siebie.

Jeżeli nadajnik TV jest w odległości 20 km od odbiornika, to nawet jak widelec do gniazda antenowego włożysz - będzie obraz i dźwięk, a koszt jeszcze mniejszy…jedynie można narazić się mamie - rujnując komplet ślubnych sztućców.

W Twoim przypadku wybrałbym antenę siatkową.

PS. Chyba, ze w pobliżu masz Pogotowie czy Policję, bo wtedy zamiast Wieczornych Wiadomości będziesz słyszał ich wszystkie komunikaty dzielnicowego.

:slight_smile: