Antena do routera D-Link DIR-300

Witajcie. Mam taki problem. Chcę zacząć udostępniać bratu internet. Mieszka on w drugim budynku na moim podwórku. Od mojego routera do niego zasięg czasami dochodzi bo netbook czasami widzi moją sieć ale tylko wtedy gdy usiądzie w rogu najbliżej mojego domu. I teraz pytanie… Jaką kupić antenę dookólną aby miał on dobry zasięg u siebie ? Na allegro jest duży wybór i nie wiem jaką wybrać… Czym się sugerować przy wyborze? A i w razie czego mam jeszcze adapter wi-fi na usb TP-Link TL-WN321G ale nie wiem czy polepszy on jeszcze zasięg… Proszę o pomoc gdyż pilnie mój brat potrzebuje internetu. :slight_smile: Dajcie w razie czego linki do jakiejś dobrej anteny :slight_smile:

Zanim będziesz zmieniał antenę na twoim miejscu wgrał bym oprogramowanie DD-WRT do routera. Ostatnio wgrywałem je do Linksysa WRT-54GL i jest w nim możliwość podniesienia mocy nadajnika. Troszkę bardziej się grzeje router wtedy więc warto założyć dodatkowy radiotor na procesor routera. Ale z doświadczenia wiem że dołożenie anteny w większości przypadków nic nie daje. Musi być odpowiednia moc nadajnika. 99% routerów SOHO ma obniżoną moc nadajnika, urządzenia providerskie mają ją o wiele większą. Ale pamiętaj standard N to nie tylko jedna antena ale dwie lub trzy, no chyba że jest to Draft N. Najważniejsza i tak jest moc nadajnika.

Od kiedy moc radia jest od procesora? Większych głupot już nie czytałem. http://cascade.dyndns.org/~datagarbage/ … -added.jpg Pod metalową osłonką (prawa górna część, gdzie dochodzą przewody od gniazd anten. Dołożenie anten nie daje efektów bo pewnie kupowałeś na allegro. Tamte nie mają prawa działać poprawnie.

Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, nigdzie nie napisałem że moc nadajnika zależy od procesora. Najwyraźniej kolego twoja wiedza skończyła się na czytaniu tylko i zero praktyki. Tak się składa że sprawdziałem jak procesor routera zachowuje się przy niższej mocy nadajnika i przy wyższej i zgdanij co grzeje się bardziej. Więc zanim sam zaczniesz wypisywać głupoty sprawdź coś fizycznie w praktyce. Akurat anten nie kupowałem na Allegro ale i sam byś zauważył że nawet te na allegro to nie koniecznie są samoróbki więc kolejne twoje brednie. Akurat sam sprawdzałem to na antenach dokólnych TP-Linka i antenach typu Yagi i panelowych. Złącza do anten jak byś chciał wiedzieć były RP-SMA. Akurat sprawdzałem to naurządzeniach TP-Linka TL-WR1043ND, Linksysie WR-54GL jak napisałem wcześniej oraz innych. A również na providerskich urządzeniach Ubiquiti Rocket M. I takie rzeczy akurat to nie muszę kupować na Allegro bo mam swoich dostawców hurtowych. I jesli nadal uważasz że sama zmiana anten coś da to się grubo mylisz. Poczytaj sobie więcej a nie oglądaj same obrazki. A tak to co opisujesz to nic innego jak karta sieciowa bezprzewodowa, a co nią steruje zgadnij? Tak procesor routera. A wgrywając oprogramowanie które daje większe możliwości sterowania routerem np DD-WRT pozwala zmieniać prędkość procesora i podwyższyć moc wyjściową nadajnika.

PS. Poza tym w Linksyssie 54G,GL jak zainstalujesz alternatywny soft to możesz sobie wybrać która antena jest do odbioru a która do nadawania.