Antena do routera D-Link DIR-300

(Darekskoczek8) #1

Witajcie. Mam taki problem. Chcę zacząć udostępniać bratu internet. Mieszka on w drugim budynku na moim podwórku. Od mojego routera do niego zasięg czasami dochodzi bo netbook czasami widzi moją sieć ale tylko wtedy gdy usiądzie w rogu najbliżej mojego domu. I teraz pytanie... Jaką kupić antenę dookólną aby miał on dobry zasięg u siebie ? Na allegro jest duży wybór i nie wiem jaką wybrać... Czym się sugerować przy wyborze? A i w razie czego mam jeszcze adapter wi-fi na usb TP-Link TL-WN321G ale nie wiem czy polepszy on jeszcze zasięg... Proszę o pomoc gdyż pilnie mój brat potrzebuje internetu. :slight_smile: Dajcie w razie czego linki do jakiejś dobrej anteny :slight_smile:

(jas_fasola) #2

Zanim będziesz zmieniał antenę na twoim miejscu wgrał bym oprogramowanie DD-WRT do routera. Ostatnio wgrywałem je do Linksysa WRT-54GL i jest w nim możliwość podniesienia mocy nadajnika. Troszkę bardziej się grzeje router wtedy więc warto założyć dodatkowy radiotor na procesor routera. Ale z doświadczenia wiem że dołożenie anteny w większości przypadków nic nie daje. Musi być odpowiednia moc nadajnika. 99% routerów SOHO ma obniżoną moc nadajnika, urządzenia providerskie mają ją o wiele większą. Ale pamiętaj standard N to nie tylko jedna antena ale dwie lub trzy, no chyba że jest to Draft N. Najważniejsza i tak jest moc nadajnika.

(Qwerty01) #3

Od kiedy moc radia jest od procesora? Większych głupot już nie czytałem. http://cascade.dyndns.org/~datagarbage/ ... -added.jpg Pod metalową osłonką (prawa górna część, gdzie dochodzą przewody od gniazd anten. Dołożenie anten nie daje efektów bo pewnie kupowałeś na allegro. Tamte nie mają prawa działać poprawnie.

(jas_fasola) #4

Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, nigdzie nie napisałem że moc nadajnika zależy od procesora. Najwyraźniej kolego twoja wiedza skończyła się na czytaniu tylko i zero praktyki. Tak się składa że sprawdziałem jak procesor routera zachowuje się przy niższej mocy nadajnika i przy wyższej i zgdanij co grzeje się bardziej. Więc zanim sam zaczniesz wypisywać głupoty sprawdź coś fizycznie w praktyce. Akurat anten nie kupowałem na Allegro ale i sam byś zauważył że nawet te na allegro to nie koniecznie są samoróbki więc kolejne twoje brednie. Akurat sam sprawdzałem to na antenach dokólnych TP-Linka i antenach typu Yagi i panelowych. Złącza do anten jak byś chciał wiedzieć były RP-SMA. Akurat sprawdzałem to naurządzeniach TP-Linka TL-WR1043ND, Linksysie WR-54GL jak napisałem wcześniej oraz innych. A również na providerskich urządzeniach Ubiquiti Rocket M. I takie rzeczy akurat to nie muszę kupować na Allegro bo mam swoich dostawców hurtowych. I jesli nadal uważasz że sama zmiana anten coś da to się grubo mylisz. Poczytaj sobie więcej a nie oglądaj same obrazki. A tak to co opisujesz to nic innego jak karta sieciowa bezprzewodowa, a co nią steruje zgadnij? Tak procesor routera. A wgrywając oprogramowanie które daje większe możliwości sterowania routerem np DD-WRT pozwala zmieniać prędkość procesora i podwyższyć moc wyjściową nadajnika.

PS. Poza tym w Linksyssie 54G,GL jak zainstalujesz alternatywny soft to możesz sobie wybrać która antena jest do odbioru a która do nadawania.