Antena do Routera Tp-Link

(Misiek0098) #1

Witam!

Mam router firmy Tp-Link WR941N. Mieszkam w domu 2 piętrowym i na 2 piętrze tracę sygnał i przez to pakiety danych do routera nie docierają. Jaką antenę wybrać? Ostatecznie może być antena zewnętrzna.

Dziękuje

(Ocxxxx) #2

Powiem ci tak taka antenka ci wiele nie da co najwyżej zasięg ci sie zwiększy o ponad metr bawiłem się konfiguracją ruterową w dużym domu.

Wyglądało to tak

w Piwnicy full na 1 parterze 50-65% mocy

na 1 piętrze 5% i mniej.

Rozwiązałem to tak że w piwnicy i na 1 piętrze postawiłem rutery, w zależności od tego czy kabel leci z góry na dół czy z dołu do góry konfiguruje się je tak samo.

z piwnicy lecisz kabelkiem na 1 piętro tam podłączasz ruter konfigurujesz go z tamtym żeby miał tą samą nazę sieci i tyle zainwestujesz 70-100zł na ruter i wiesz ze ci to będzie działało albo kupisz antenkę za 30-50 która wiele nic nie wskóra.

Nie wiem jakie tam są ściany i z czego ale mojej znajomej te rozwiązanie w zupełności pomogło i nie ma marudzenia że "internet mi nie działa"

(Crawd) #3

Witam

Fakt antena nic nie da bo miałem taki sam problem i go rozwiazałem tym:

http://allegro.pl/planet-wnap-1110-150m-ap-bridge-wds-repeater-nowy-i3175113215.html

Bez kabli i sideł. Konfiguracja jest prosta ,AP ustawiasz w trybie Universal Repeater i wszystko śmiga pięknie:)

Jesli chcesz przestawić AP w inne miejsce to problem tylko leży gdzie jest najbliższe gniazdko 230V

(MrBeckham666) #4

również dodam że antena nic ci nie da;]