Antena do sieciówki , wybor mp3

Witam! Mam 2 sprawy:

  1. Planuje kupić antenę do bezprzewodowej karty sieciowej, gdyż poprzednia uległa zniszczeniu i teraz mam słabiutki sygnał…

mam taką kartę -> Gigabyte GN-WP01GT Wireless PCI Adapter i pytanie w związku z tym :

Czy ta antena w zupełności wystarczy w sieci domowej ? ( odległosć ~5m przeszkoda - ściana ) ? http://www.allegro.pl/item435145491_ant … dowej.html

może polecicie coś bardziej wydajnego ( jeśli w tym aspekcie można mówić o większej wydajności w ogóle). Zależy mi na niskiej cenie. :smiley:

  1. Planuje kupić mp3 która będzie działać Sony MDR-EX71 SL . Mile widziana więc względnie dobra jakość dźwięku + jak największa możliwa ( w tej cenie )pojemność. Nie musi mieć radia ( dyktafon ewentualnie mógłby być ale nie jest niezbędny ).

Chciałem zapytać co proponujecie w cenie 200 zł ? Który odtwarzacz ma najlepszy stosunek Jakość/Cena ?

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za pomoc :wink:

Co do odtwarzacza:

Nie ma co kupować no-name’ów i słabych firm. Zdecydowanie dobrymi markami są np. iriver, iaudio. Osobiście mam iriver t60 4GB i takiego bym polecał (~240zł). Jakość dźwięku bardzo dobra, pojemność/cena nie jest rewelacyjna, ale dla mnie to drugorzędna sprawa. Radio z nagrywaniem i dobry dyktafon - jest.

Dziękuję za odpowiedź :wink: Nie planowałem właśnie kupować typowych No Name’ów gdyż zwykle wiem jakie są ich możliwości (; - Zastanowię się jeszcze nad tymi poszukam z innymi ( skoro mówisz że jesteś zadowolony to musi coś w tym być :smiley: ) - na wszelki wypadek ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ?

a z antenką ktoś by mi pomógł ?

Fajnie, że tutaj zawsze można na kogoś liczyć.

Co do odtwarzacza:

Widzę, że zainteresował ten T60 więc troszkę bardziej go opiszę od strony użytkownika:

+super jakość dźwięku (poczytaj recenzje, jeden ze znajomych łaził po ludziach i słuchał różnych odtwarzaczy - zdecydował się na t60)

+w gumowej obudowie żadnych rys/śladów użytkowania (na obudowie również)

+na zwyczajne akumulatorki (zawsze sobie możesz dokupić w kiosku a nie szukać kontaktu do doładowania, trzyma dość dobrze)

+dobry dyktafon

+nagrywanie radia

=szybkie wyłączanie

-dość długie włączanie (im więcej plików i im większa pamięć tym dłużej)

-lekko przekłamany wskaźnik baterii

-nie odczytuje plików flac

-brak nowych firmware od roku (w sumie wszystko działa jak należy, ale mogliby powyższe minusy w plusy zamienić :slight_smile: )

Jak jakieś bardziej szczegółowe pytania to dawaj.

Co do anteny, to jeżeli ma to być tylko 5m i ściana, to brałbym najtańszą. Jeżeli ta z linku Ci wejdzie (chyba dobre ma gniazdo, ale pewny nie jestem, sam zobacz) to spokojnie wystarczy, albo szukaj tańszej. :slight_smile: