Antena Satelitarna pytanie?

Witam, mam zawieszoną antenę satelitarną już parę lat nieużywaną z telewizji cyfrowej, której już dawno nie ma na rynku (Vizia TV) i chciałem się dowiedzieć czy taka antena nadaje się jeszcze do użytku żeby wyłapywać niekodowane kanały i jeśli tak to, jaki to sprawdzić i podłączyć do telewizora

Oczywiście,że możesz wykorzystać,ale potrzebujesz jeszcze tunera satelitarnego.

Też mi pytanie oczywiście że tak bez problemu bedziesz mogł używać jej do odbioru niekodowanych kanałów tylko jak napisał kolega tuner musisz sobie kupić bo bezniego ani rusz.

pamiętaj że obecnie niekodowanych stacji tv nadających w języku polskim jest niewiele, w ogóle całe FTA przynajmniej na hotbird to kiszka :wink:

Ofszem FTA jest mało

Ale mając dekoder Philips 6010(taki mam) po zmianie softu a i bez chyba tez można odbierać

TVPolonia, Puls, Tele 5 TVPKultura, Polonia 1 i moze cos jeszcze nie pamiętam.

PS:ja proponuje normalnie wykup jakieś tv cyfrowej, dziś ceny pakietów są naprawdę niskie. :smiley: :o

W zasadzie to najtaniej kupić po prostu dekoder telewizji na kartę ;] za ok 185zl http://www.allegro.pl/item579620366_tel … k_tvn.html w tym 3 miesiące wliczone a potem nawet bez wykupywania płatnego pakietu mamy oprócz fta: tvp1, tvp2, tvn, tvn7 ;]

http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html

A za opłatą 16zl miesięcznie dochodzi jeszcze tvn24, nsport, tvn turbo, tvn style, tvn cnbc, tvn meteo, tvp info, tvp sport, disney channel, tvn linqua i zdajsię tvn warszawa

Jedyne co trzeba sprawdzić to jaki masz konwerter na antenie gdyż wizja swojego czasu dawała konwertery z przycięta połową pasma i trzeba by było go zmienić a to dodatkowo ok 45zl ;]

TVN Warszawa jest FTA, ja mam Polsat, który TVN Warszawa w ofercie nie ma, ale ten kanał odbieram.

Po zakupieniu dodatkowego konwertera, tzw.“zeza” (rodzaj uchwytu na konwerter) i przełącznika DiSEqC można odbierać jeszcze z Astry FTA kanały TVP Info, TVP Historia i TV Trwam.

Przy opłacie za cały rok z góry jest 10 zł/mies.