Antena Satelitarna pytanie?

(Ploki622) #1

Witam, mam zawieszoną antenę satelitarną już parę lat nieużywaną z telewizji cyfrowej, której już dawno nie ma na rynku (Vizia TV) i chciałem się dowiedzieć czy taka antena nadaje się jeszcze do użytku żeby wyłapywać niekodowane kanały i jeśli tak to, jaki to sprawdzić i podłączyć do telewizora

(Jacek Bydgoszcz) #2

Oczywiście,że możesz wykorzystać,ale potrzebujesz jeszcze tunera satelitarnego.

(system) #3

Też mi pytanie oczywiście że tak bez problemu bedziesz mogł używać jej do odbioru niekodowanych kanałów tylko jak napisał kolega tuner musisz sobie kupić bo bezniego ani rusz.

(kwasna pikla) #4

pamiętaj że obecnie niekodowanych stacji tv nadających w języku polskim jest niewiele, w ogóle całe FTA przynajmniej na hotbird to kiszka :wink:

(Karolekc5) #5

Ofszem FTA jest mało

Ale mając dekoder Philips 6010(taki mam) po zmianie softu a i bez chyba tez można odbierać

TVPolonia, Puls, Tele 5 TVPKultura, Polonia 1 i moze cos jeszcze nie pamiętam.

PS:ja proponuje normalnie wykup jakieś tv cyfrowej, dziś ceny pakietów są naprawdę niskie. :smiley: :o

(neo10) #6

W zasadzie to najtaniej kupić po prostu dekoder telewizji na kartę ;] za ok 185zl http://www.allegro.pl/item579620366_tel ... k_tvn.html w tym 3 miesiące wliczone a potem nawet bez wykupywania płatnego pakietu mamy oprócz fta: tvp1, tvp2, tvn, tvn7 ;]

http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html

A za opłatą 16zl miesięcznie dochodzi jeszcze tvn24, nsport, tvn turbo, tvn style, tvn cnbc, tvn meteo, tvp info, tvp sport, disney channel, tvn linqua i zdajsię tvn warszawa

Jedyne co trzeba sprawdzić to jaki masz konwerter na antenie gdyż wizja swojego czasu dawała konwertery z przycięta połową pasma i trzeba by było go zmienić a to dodatkowo ok 45zl ;]

(Kpc21) #7

TVN Warszawa jest FTA, ja mam Polsat, który TVN Warszawa w ofercie nie ma, ale ten kanał odbieram.

Po zakupieniu dodatkowego konwertera, tzw."zeza" (rodzaj uchwytu na konwerter) i przełącznika DiSEqC można odbierać jeszcze z Astry FTA kanały TVP Info, TVP Historia i TV Trwam.

Przy opłacie za cały rok z góry jest 10 zł/mies.