Antenka do routera. Jaka?


(Bartek Wozniak8) #1

Witam! Mam mały problem... Chcę zakupić antenę do routera firmy D-Link a mianowicie model DSL-2640B a antenkę taką, aby do niego pasowała. Antenka najlepsza by była taka, aby zasięg miała od 150 do 200m, ponieważ chciałem mieć zasięg na całym podwórku a bardzo by mi się na nim przydał. Co mi polecicie? Coś takiego nie za drogiego i wydajnego. W tych sprawach jestem zielony więc nie wiem za dużo na ten temat. Z góry dziękuje za pomoc!:slight_smile:


(gavron) #2

Żadna, to pic na wodę. Kup po prostu porządny router.


(Bartek Wozniak8) #3

No ale chyba coś tam dają? Chciałem zwiększyć tylko zasieg o 100m a to chyba nie wiele, racja?


(xyzzyx) #4

Może http://www.anteny.net/antena-dookolna-t ... -1236.html


(Bartek Wozniak8) #5

Z tego co widze to ona ma zasieg az do 1km. Tak dużej nie potrzebuje. Ale czy jesli umocuje go w pokoju to o ile % się zmniejszy zasięg? Czy w ogóle się zmniejszy? A i jakie są rodzaje tych antenek? Widze ze są dookólne i jakie jeszcze? Które są najlepsze?


(pysiu) #6

http://allegro.pl/trojnik-spliter-rpsma ... 60593.html prosta sprawa kup taki rozgałęziacz drugą antenke na kablu wystaw za okienko no i masz i w domu i przed domem :slight_smile:


(gavron) #7

Kiedy ludzie przestana wierzyć w bajki....

http://forum.pclab.pl/topic/423879-Ante ... era-za-15zł-4x-większy-zasięg/

Kup dobry router! Równie dobrze, możesz w gniazdo wsadzić kawałek drutu, efekt będzie dokładnie taki sam!

Tu nie ma magii, są za to prawa fizyki.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1900939.html


(Kpc21) #8

No nie do końca... Liczy się i moc nadajnika/czułość odbiornika i zysk energetyczny anteny.

Proponuję kupić - do routera i do laptopa - większe anteny w postaci "bata", o zysku ok. 8 dBi. Router postaraj się ustawić blisko okna od strony podwórka. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł umówić się z jakimś sprzedawcą na możliwość przetestowania, bo u każdego warunki są inne.


(Bartek Wozniak8) #9

Spodobała mi się propozycja przedstawiona przez pysiu. I chyba na nią się zdecyduję gdyż jest opłacalne:) Dzięki pysiu! Mój problem rozwiązany! Temat do zamknięcia.