AntiVir Personal Edition Classic 7.0

Pojawiła się ( http://www.free-av.com/ lub http://www.filehippo.com/download_antivir/ )nowa, całkowicie zmieniona wersja popularnego. darmowego programu antywirusowego AntiVir.

Z pewnościa niedługo będzie ona do pobrania z Vortalu ale zwolennikom (do których się zaliczam) tego programu polecam instalację z dostępnych już teraz źródeł :slight_smile:

Też mam taką nadzieje. :lol:

Swoją drogą dobrze, że ten antivirus jest rozwijany, mam nadzieje że w nowej wersji też będze darmowy

Ja już go zainstalowałem i zmiany w funkcjonalności są spore :slight_smile:

Na stronie domowej tego programu autorzy piszą, że cały czas rozbudowywana będzie nie tylko wersja komercyjna ale i darmowa :smiley:

sdar możesz podrzucić kilka screenów jak wygląda ten program :wink: (oczywiście jeśli zmienił się wygląd bo jak nie to nie masz co dawać ) :stuck_out_tongue:

I jak możesz to powiedz co mniejwięcej się zmieniło?

Cóz wygląd bardzo ładny ale nie o to przeciez chodzi.

Ciekawe jak sprawa wygląda ze skutecznością i szypkośćią działania bo ostatnia wersja miała z tym duze problemy.

Chyba chcą szkoczyć na pozycje najlepszego darmowego AV.

Masz linki, nawet nie zajrzałes :roll:

Nowej wersji tego programu używam dopiero od parunastu godzin więc jeszcze za wcześnie na jakies dokładne analizy ale już zauważyłem ,że zdecydowanej poprawie uległy funkcje planowania zadań (aktualizacja, skanowanie). Jeśli chodzi o:

to korzystając z poprzedniej wersji AntiVira nie mogłem nić zarzucić jego skuteczności. Wręcz przeciwnie kilkakrotnie uratował mój komputer w przeciwieństwie do Avasta na którym z kolei kilka razy się “przejechałem”. Natomiest szybkość skanowania jak dla mnie jest zadawalająca. Oczywiście parametr ten zależy od konfiguracji dokładności skanowania ale nawet w przypadku najdokładniejszego skanowania całego komputera (które wykonuję mniej więcej raz na miesiąc i mogę wtedy zaplanować skanowanie na porę nocną więc nie zależy mi szczególnie na prędkości) prędkośc ta nie wydaje mi się odstawać od innych programów tego typu.

Zapewne tak jak w przypadku przeglądarek (odwieczna wojna FF, Opera a może coś innego :wink: )tak i tutaj w odniesieniu do darmowych programów antywirusowych, znajda się zwolennicy i przeciwnicy tego programu. Ja jednak jestem z niego bardzo zadowolony zwłaszcza pod względem skuteczności, łatwości konfiguracji, aktualizacji oraz minimalnego obiązenia systemu. Najlepiej jednak aby każdy zainteresowany tego typu programem sam wyrobił sobie opinię na ten temat.

Zainstalowałem w celach testowych AVP 7 na staruszku (procek Pentium 300, 32 Mb RAmu, win 98 ). I stwierdzam że działa nawet lepiej od poprzedniej wersji (mulenie jak jest, to minimalne).

Z resztą zgadzam sie z kolegą sdar.

Polecam dla tych co mają słabszy sprzęt i nie stać ich na zakup komercyjnego antywirka 8)

Witam

Używam tego programu już dość długo (nawet niepamiętam pierwszej zainstalowanej na moim kompie wersji :stuck_out_tongue: ). Dla właścicieli skrzynek pocztowych Mozilla, BSD, Eudora miłe będzie usłyszeć, że teraz scanner (niewiem jak z guardem) przegląda również ich archiwa.

Na moim poczciwym Celeron 400 + 196 RAM programik chodzi i nie zawadza (zamula) w systemie. Mam tylko nadzieję, że poprawili trochę heurystykę, poprzednia była jakby trochę “przewrażliwiona”.

avpe0es.th.jpg

Swoją drogą kiedy początkowo miałem internet to uzywałęm AVP i byłęm zadowolony… Do czasu kiedy dowiedziałem sie o skanerach online 8)

Ale jak mówisz fiesta szykuje się mocny konkurent dla Avasty…

No nie wiem tutaj bym się nie zgodził. Tego AntiVir’a używałem od zawsze i nigdy, przenigdy nie wbił mi się żadny wirus na kompa.

A nowa wersja jest ładniejsza, przyjaźniejsza i dużo zmian -> możliwości wyłączenia nie tylko już procesów ze skanowania ale też pojedynczych plików. Najważniejszą dla mnie zmianą jest to, że sam włącza aktualizację (jakoś nie zauważyłem tego w 6 - tam musiałem sam kliknąć aktualizację a dalej już robił – no chyba, że coś przez przypadek zawsze wyłączałem :slight_smile: )

A ja mam problem. Po aktualizacji, AVP 7 nie chce aktualizowac mi bazy wirusow. Po prostu nie moze polaczyc sie z serwerem aktualizacji. Czy to blad w porgramie, czy ja mam cos nie tak?? Jak mialem wczesniejsza wersje aktualizacja przebiagala bez problemu.

Problem ten związany był z tym, że te same serwery zapewniały aktualizację całego programu ( z wersji 6 na wersję 7) jak i bieżącą aktualizację baz wirusów i zostały lekko ( :wink: ) przeciążone. Obecnie sytuacja jest już znacznie lepsza i aktualizcje powinny przebiegać (tak jest między innymi w moim komputerze) bez większych problemów z połączeniem z serwerem.

Spawdż jakie masz aktualne numery wersji.

Ostatnia (z godziny 22.00) aktualizacja powinna zapewnić takie wersje:

Virus definition file: V6.33.00.202

Search engine: V6.33.00.34

tak to szczera prawda.

w dzien serwery sa strasznie przeciazone… dlatego ja aktualizacje przeprowadzam poznym wieczorem - sytuacja ulegnie zmianie kiedy wiekszosc uzytkownikow juz pobierze nowa wersje programu.

Co do powyzszych wypowiedzi dodam ze program uzywam od roku (wczesniej uzywalem avast’a i nortona) uwazam osobiscie, ze darmowy AntyVir sprawdza sie znacznie lepiej od wyzej dwoch wymienionych programow - glowna jego zaleta jes niezauwazalna prace w tle… co w przypadku avasta i nortona na moim komputerze bylo niemozliwe (celeron 2.40 512 ram ddr 400 ) AntyVir zabiera bardzo malo zasobow i przy tym nie ustepuje w skutecznosci wykrywania wirusow nortonowi i avastowi. Dlatego szczerze polecam tego antywirusa kazdemu komu zalezy na stabilnej pracy apilikacji przy utracie niewielkich zasobow systemowych :slight_smile: