Antivirus + firewall na leciwy sprzęt - pomoc w wyborze


(Lookazzss) #1

Tak jak w temacie, poszukuję antivira i firewalla na stary sprzęt. Obecnie mam Eset Smart Security 3. Nie jest zły na mój złom no ale jakby się znalazło coś lepszego, najlepiej darmowego to było by dobrze. Lepszego w sensie szybszego ale zarazem nie może przepuszczać wirusów etc..

Mój konfig:

CPU: AMD Athlon XP 1800+ 1.5 GHz

RAM: 256 MB DDR SDRAM

GPU: GeForce 2 MX 400/400

OS: Windows XP HE SP3

myślę, że więcej danych nie potrzeba :wink:

Jak witać sprzęt jest naprawdę kiepski, ale może znajdzie się coś szybszego od ESS? Oczywiście skuteczność też musi być.


(niezDarek) #2

antywirus: Avira albo AVG

firewall: Jetico


(Art20 2007) #3

eset av 4 + comodo


(niezDarek) #4

jak już comodo polecanie to może lepiej wraz z AV dokładniej chodzi mi o Comodo IS bezie na pewno mniej zabierał zasobów niżeli sam firewall w połączeniu z innym AV


(Semtex) #5

Zgadza się wszystko co napisałeś,taki pakiet zawsze mniej zużywa niż pakiet łączony,tylko ten AV w w Comodo bardzo słabiutki jest.Firewall Comodo+Avira,jechałem na stary laptopie na podobnym tandemie i nie było tragedii.


(niezDarek) #6

AV z comodo całkiem dobrze wypada w testach, przegrywa tylko w przypadku wykrywania starych wirusów które już dawno nie są w "obiegu"


(Danielm86) #7

Tak jak wyżej. Polecam Avast! + Comodo ale bez antywirusa. Taka kombinacja powinna działać płynnie. W Avast wyłącz tylko ochronę sieciową, p2p i www. Te moduły trochę biorą ze sprzętu.