Anty wirus i coś tam... trochę pilne

:smiley: Mój Antyvirus’owy programy wabi się “AntyVir Guard” no i znalazł mi coś takiego co się wabi “Worm…Sasser.E” i pyta co z tym zrobić więc ja usuń … hmmm… dobrze zrobiłem??? :frowning:

Sasser jest robakiem internetowym, wykorzystującym do rozprzestrzeniania się błąd w systemie Windows opisany w biuletynie Microsoftu MS04-011.

Robak tworzy swoją kopię na dysku w pliku avserve.exe oraz modyfikuje tak rejestr by jego kopia była automatycznie uruchamiana przy każdym starcie systemu Windows. Robak uruchamia również na zainfekowanej maszynie serwer FTP działający na porcie 5554.

Następnie robak łączy się z komputerami, których adresy IP wybiera losowo. Jeżeli komputery te działają pod kontrolą jednego z następujących systemów: Windows NT/2000/XP/2003 Server oraz nie są zabezpieczone odpowiednią łatą robak, łącząc się przez port 445 ze zdalnym komputerem, uruchamia kod powodujący pobranie kopii robaka z atakującego komputera z uruchomionym serwerem FTP. Pobrane kopie zapisywane są na dysku w plikach o nazwie [4-5 losowych cyfr]_up.exe

Działanie robaka może objawiać się dużym spowolnieniem działania systemu Windows.

Aby usunąć robaka należy:

pobrać i zainstalować łatę ze strony Microsoftu dla odpowiedniego systemu Windows:

  • łata dla Windows NT

  • łata dla Windows NT Server

  • łata dla Windows 2000

  • łata dla Windows XP

  • łata dla Windows Server 2003

pobrać i uruchomić bezpłatny program MksClean.exe

zródło: http://www.software.hoga.pl/wirus_full.asp?id=929

dobrze zrobiles ale sam program antywir. niepomorze poczytaj wczesniej temat:WIRUS jakich programow uzyc do zniszczenia ssasera