Antyvirus 360, podejrzenie trojana, wolniejszy komp

Pare dni temu sciągnął mi sie program antivirusowy antiviru 360. Program niby skanował komputer, jednakże nie chciał usunąć virusów (podawał że trzeba wpierw wykupić pełną versje) oraz dawał znać o sobie co kilka minut. Spowalniał prace komputera i nie dawał się wyłączyć. W internecie podano mi że był to fałszywy antivirus i podano mi jak go usunąć. Wykonałem skan combofixem. Podaje link do loga http://www.wklej.org/hash/42f0c482cf/.

Mam natomias pare problemów. Komputer mi zwalnia, nie otwiera wszystkich stron, strony internetowe powoli się otwierają.

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

Driver::

lac97inf

SetupNTGLM7X

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt.

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu->

cfscript10uc2.gif

Rozpocznie się usuwanie i powstanie log, który dasz na forum.

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link

Wszystko zrobione jak prosiłeś ;). http://wklej.org/hash/d388607bd4/

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes’ Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

Po wielogodzinnych walkach na froncie… zawale współlokatorek :stuck_out_tongue: i moim znerwicowaniu, udało sie w końcu pokonać trojana. Miałam ten sam problem z fałszywa wersja antywirusa 360. Dzieki za pomoc :lol:

Zrobiłem jak kazałeś. Dodadkowo antivira odinstalowałem i zainstalowałem NOD32. Teraz mam problem co pare sekund Nod wyskakuje z informacja

Obiekt

E:\autorun.inf

Zagrożenie

INF/Autorun.gen koń trojański

Informacje:

wyleczony przez usuniecie- poddany kwarantannie

I tak co pare sekund. Co teraz…

Zrobiłem jak kazałeś. Dodadkowo antivira odinstalowałem i zainstalowałem NOD32. Teraz mam problem co pare sekund Nod wyskakuje z informacja

Obiekt

E:\autorun.inf

Zagrożenie

INF/Autorun.gen koń trojański

Informacje:

wyleczony przez usuniecie- poddany kwarantannie

I tak co pare sekund. Co teraz…

Witam.

Uzywam F-Secure kombajna, a mimo to złapałem to ustrojstwo o którym tutaj mowa. To, i jeszcze cos powazniejszego. Jakis gad podmienia linki z google i blokuje polaczenie ze wszystkimi skanerami online z tej listy - http://antywir.net/ - http://img187.imageshack.us/img187/57/arcaxs8.jpg Nie moge tez zainstalowac Ad-aware nowego ( stary po zainstalowaniu sie nie aktualizuje i nic nie znajduje) Komp zamulony, i wogole zle jest. F-Secure sie jakos dziwnie aktualizuje, tj manualnie aktualizuje, ale z kolei w innym okienku jest komunikat ze aktualizacja nie powiodla sie, a w poskanowym raporcie jest cos o niepowodzeniach z kilkoma obiektami. Nawet tego ComboFixa nie moge pobrac… Bardzo Zle… Ktoś coś doradzi? Format to ostateczna ostatecznosc. Od ostatniego minęły prawie trzy lata, wiec doprowadzenie wszystkiego do porządku po formacie to dniówka stracona jak nic.

pozdro

ostatnio też miałem podobny scenariusz podejrzenie trojana scan komputera i jakimś cudem ten złośliwiec { program} :o już był na kompie. podobne symptomy zwolnienie i blokada na całej linii. :? nie wiedziałem co robić, zaryzykowałem i ściągnąłem spyware doctor http://www.pctools.com/pl/spyware-doctor/ i po uruchumieniu, przeskanowniu wykrył go i skutecznie usunął :lol: