Antywir + firewall potrzebne w viście?


(Nicr) #1

mam pytanie czy przy przy tym co oferuje vista pod względem bezpieczeństwa internetu jest wystaczające?? jeśli nie proszę o dopoweidź czy outpost 1 jest kompatybilny? i jaki darmowy antywirus jest dobry no i oczywiście komaptyblilny


(Lestatrnr) #2

To jasne przecież, że żadne zabezpieczenia w systemie nie są idealne. Antywirus jakiego mógłbym ci polecić to Avast, ale nie wiem czy działa na Viście.


(Cypriandanel) #3

Proponuje zainstalować antywirusa NOD32. Zaletą tego oprogramowania jest mniejsze zużycie procesora. Są też dostępne wersje testowe 64-bit. Inne programy obciążają procesora ale nie próbowałem jeszcze zainstalować wersje testową Kaspersky 6.0. Chyba, że masz procesor co najmniej 3.0 GHz lub Doe Core 2 Duo to obciążenie nie powinno być widoczne. Firewalla masz ustawione w viście więc po co szukać ?


(Jendrek18) #4

A tak przy okazji, jakie usługi powinny być aktywne w Avast! żeby nie kolidowały (nie dublowały) z zabezpieczeniami systemowymi?

Jakie macie ustawienia?


(Lestatrnr) #5

Moim zdaniem wystarczy tylko wyłączyć Windows Defender, a ustawienia Avasta zostawić na domyślnych, ewentualnie wyłączyć w nim automatyczne skanowanie całego komputera aby uniknąć zamuły.


(aero) #6

Co ty gadasz ?

Defendera nie wyłączasz :stuck_out_tongue:

To przecież jasne że żadne zabezopieczenia nie są idealne :!:

Nie tylko te w systemie, ale i produkty firm trzecich.

Co do Firewalla to zostawcie sobie tego z Visty, a co do antyvira polecam np. nod32


(Lestatrnr) #7

Antyvirus + Windows Defender = ostre zamulanie kompa.


(Grzegorz Ch) #8

jeśli chodzi o firewall, to Vista ma wbudowany dwukierunkowy firewall, obsługujący połączenia przychodzące i wychodzące. jaka jest jego skuteczność to nie wiem.


(aero) #9

jasne.

Tym bardziej że antywir i defender to dwa inne programy i szukające innych zagrożeń :slight_smile:

Miałem avasta, noda, kasperskiego i OneCare Live, i bez wyłaczania defendera wszystko ładnie chodziło.


(Jendrek18) #10

U mnie chodzą oba bez zarzutu. Nie stwierdzam żadnego zamulania.


(Cypriandanel) #11

Czy ktoś ma link Windows Defender PL ?


(aero) #12

Defender w wersji PL jest dostępny tylko w windows Vista jak narazie :stuck_out_tongue:


(Respev) #13

Ja proponuję zakupić za 110zł Kasperskiego Internet Security (http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramow ... _home.aspx). Wydatek wcale nie tak duży, a bezpieczeństwo gwarantowane :slight_smile: Można kupić samego Kaperskiego, bez firewalla, wtedy koszt będzie wynosił 85zł. Takich niby programów antywirusowych nie instalujcie nawet (np. avast!), bo to są zwykłe chłamy. Już widzę odpowiedź na mojego posta, że avast jest najlepszy etc. Jeśli ktoś ma zamiar to skomentować, niech lepiej wyjdzie z tematu.


(Cypriandanel) #14

Panel sterowania->Zabezpieczenia->Windows Defender (Niedostępny)

Dlaczego mam niedostępny ? :frowning: Tylko dlatego, że nie chciał mi germanić ?


(Lestatrnr) #15

Respev Kaspersky to kompletny shit!! Widzi wirusy wszędzie gdzie nie trzeba, a groźne trojany przepuszcza! Miałem go kiedyś i musiałem co tydzień robić reinstalację, bo jakieś robale się wkradały i robiły kompletny syf w systemie i na dysku, a teraz mam Avasta i już 4 miesiące bez reinstalki.


(Effe) #16

ja tak samo używam avasta od jakiegoś pół roku i tak naprawde o wirusach jakichkolwiek moge zapomnieć. chyba najlepszy program pod viste.


(Briho) #17

Jak to inne? No może z nazwy tak :wink: Ja mam NOD-a i wyłączyłem Defendera, bo nie jest mi potrzebny. NOD32 skanuje również system pod kątem programów szpiegujących i to mi w zupełności wystarczy.


(Respev) #18

Haha :mrgreen: Leże na ziemi... Syf robiły wirusy podczas gdy kasperksy był aktywny? Hm, to bardzo ciekawe, czemu avast jest krytykowany przez specjalistów, a jego wykrywalnośc wirusów sięga zaledwie 60% ;> Kaspersky wszędzie widzi wirusy? No przecież to oczywiste, że jak wcześniej avast był na komputerze, to je przepuścił. Avast ma bardzo małą bazę wirusów i na dodatek wywala pełno fałszywych alarmów. Najbardziej mnie denerwuje fakt, gdzie forumowicze danego fora kłucą się, który antywirus jes lepszy. Użytkownik avasta zawsze walnie głupotę w stylu "mam avasta od kilku miesięcy i nie miałem jeszcze żadnego wirusa! polecam!", ale nikt nie pomyśli, że antywirus nie jest od blokowania wirusów, tylko ich zwalczania, bo od tego pierwszego jest firewall (oczywiście kaspersky ma funkcję skanowania ruchu http)! Robale się wkradały? ;> A firewall był? Jeśli tak, to pewnie jakieś darmowe badziewie porównywalne z avastem. Drugą rzeczą jest też to, że użytkownik avasta, który korzysta z avasta, często chwali się, że nie ma żadnego wirusa - skąd ta pewność? Nie tak dawno temu zrobiłem test na starym komputerze, by pokazać znajomym którzy korzystają właśnie z owego antywirusa, jaką wykazuje się skutecznością. Zainstalowałem avast po czym z dyskietki uruchomiłem keyloggera. Avast nic nie wykrył. Przyszedł czas na Avirę, tu o dziwo program wykrył pasożyta, jednak miał problemy z jego usunięciem. Nie musze chyba mówić, jak zareagował kaspersky, a następnie norton? Tak, te dwa ostatnie znakomicie poradziły sobie z wrogiem :stuck_out_tongue: Jeśli naprawdę potrzebujecie czegoś w miarę szybkiego, polecam Nod32, chociaż mniej obeznani uzytkownicy mogą miec problemy, gdyż Nod nie jest zbytnio intyicyjnym programem. Radzę również zainstalować coś innego niż Windows Defender, czasem są z nim spore problemy ze stabilnością działania.


(Effe) #19

kto jeszcze uważa że kaspersky to taki dobry program anty virusowy? zamierzam sobie go zainstalować i sprawdzić czy coś znajdzie. znacie może jakąś strone z której można ściągnąć pełną wersje tego programu, nie 30 dniową.


(Lucyfer1991) #20

Ja tak myśle, mam wersje na Viste z firewall'em.. i zero wirów.