Antywir + firewall potrzebne w viście?

Moim zdaniem (i nie tylko) NOD32 i Kaspersky to najlepsze antywirusy. Na korzyść NOD-a przemawia to, że praktycznie w ogóle nie zamula systemu, za to Kaspersky jest faktycznie trochę łatwiejszy w obsłudze. Niestety oba programy są płatne. Ale jak ktoś dobrze poszuka to znajdzie obejście :wink:

jak zwykle 100 różnych rad:) szczerze to nie obchodzi mnie raczej wykorzystanie CPU tylko bardziej mi chodzi o pochłanianie RAM’u. po pierwszej instalacji Kasperskyiego jakoś nie przekonałem… NOD’a używam od bardzo dawna i jest zawsze zadowolony fakt nigdy nie robiłem testów jak RESPEV ale ogólnie wiem że NOD jest w rankingu najlepszych… i chyba na niego się zdecyduję. A z firewalla zrezygnuję szczerze to żaden opróćz outposta i zonealarm nie przypadł mi nigdy do gustu … Mam też drugie pytanie jak uszczuplić pochłanianie Visty RAM’u nie rezygnując z jej fajnego wyglądu??

są tematy o optymalizacji na forum już

szukałem nie znalazłem… jak cos tp piszcie albo wsadzcie l;nk

Działa bez problemu. Oczywiście nowe wersje.

PS

Jeżeli ktoś nie lubi avasta to można się pokusić o darmowy odpowiednik Kasperskyego. Mam na myśli Active Virus Shield (okrojona wersja Kasperskyego przygotowana dla AOL). Na dniach powinna być wersja dla Visty.

Chyba żartujesz to właśnie Avast ma “bardzo dobre serce” i jest łaskawy dla trojanów, a przez Kasperskiego nic się nie przemknie. Wiem z doświadczenia bo testowałem obydwa programy :!: :!: :!:

Witam, mam pytanie odnośnie programu NOD32. Ściągnąłem program z jakiejś strony z torrenta i nie mogę zrobić aktualizacji, tzn program podpowiada mi, że aktualizacja nie jest potrzebna. a system vista w alertach zabezpieczeń informuje, że antyvirus jest nie aktualny. proszę o pomoc.

ściągnij ze strony producenta albo jakiej kolwiek innej nie przez torr tobędzie si! dobra rada nie przyznawaj sięnawet na tym forum do znajomości słowa torremt, dc, osiołek i całej reszty z doświadczenia wiem że oni są bardzo podejżliwi:)