Antywirus i firewall W Viście - czy potrzebne?

Jak w temacie, czy używając Najmłodszego dziecka MS potrzebny jest firewall (oddzielny, nie systemowy) i antywirus (nie Defender)? Jakie jest wasze zdanie? Proszę o rzetelne odpowiedzi z uzasadnieniem a nie takie typu “tak” albo “nie, Vista jest wspaniała”…

Mi tam antywirus w Viście nie przeszkadza, lepiej go mieć niż nie ^^

A co do antywirusa, to ja tam używam Avasta i nie narzekam :smiley:

antyvir to tak…polecam avasta i noda 32…a firewall nie jest inny potrzebny…ten systemowy jest ok

Ja powiem tak .

Firewall systemowy jest OK.

Vista bez antywirusa także, jest OK. używam 9 miesięcy tego systemu , wiec mogę coś na ten temat powiedzieć .

Antyvirus bynajmniej na chwilę obecną nie jest potrzebny, oczywiście jesli umiemy korzystać z internetu to raz, dwa, sam wirus nie uruchomi ci się, na viście, a 3, jesli masz właczoną ochronę UAC, to tym bardziej :slight_smile:

strzeżonego…

warto mieć dla pewności, z czasem pojawią się jakieś wynalazki radzące sobie z tymi zabezpieczeniami

na razie można coś darmowego a gdy systemowe już nie będą sobie radziły to trzeba będzie się zaopatrzyć w coś płatnego

Przymierzam się do kupna kompa i visty i też się zastanawiam czy nie instalnąć antyvira (gdzieś mnie kuszą Norton Internet Security w cenie kompa).

Jednak osobiście nie jestem fanem antyvirów, to jednak zawsze zabiera trochę zasobów i to przy każdej operacji dyskowej.

Z Internetu można korzystać tak żeby się nie zarazić, gorzej jest z pendrivami, a najgorzej jak ktoś korzysta z pendrivów w punktach publicznych np. ksero/punk druku (w Poznaniu pod Kaponierą - taki znany punkt nie mają antyvirów i wirusy hulają aż miło). Jeśli do swojego kompa wkładamy tylko własny pendrivy, to warto mieć taki z przyciskiem blokady na zapis.

no ja tez jak kupowalem mojego acerka to tam byla opcja Nortona… tylko ze po zakupie lapika norton ma dzialac tylko 3 miesiace jako pokazowka… zatem ja usunalem go i wrzucilem avasta… Firewall jest systemowy i bardzo dobrze sobie radzi zatem po co zmieniac cos co dobrze dziala??

nie wyobrażam sobie systemu bez zabezpieczeń. co do firewalla… ok. może w vista jest on poprawiony - nie zaszkodzi jednak zainstalować czegoś co jest sprawdzone - np. darmowego zone alarm (niestety na chwile obecna nie wiem jak funkcjonuje w win vista), który jest prosty obsłudze i naprawdę się sprawdza. jeśli chodzi o antywirusa… z racji że vista ma ogromne wymagania, nie zaszkodzi Ci zainstalować jednego ze skuteczniejszych jednak obciążających system antywirusów - polecam Kasperskyego, który ma wbudowanego firewalla’a (i pozbyliśmy się poprzedniego wątku). Świetny jest AOL Active Virus Shield - darmowy ( !!

No to dobry antyvirus jest :") Podobno AVG jest też niezły.

Czy ty wiesz co mówisz człowieku >=O

Ludzie co wy piszecie?? !!

  1. Windows Defender to nie antywirus tylko antyspyware.

  2. Chcesz mieć wirusy to nie instaluj antywirusów.

  3. Chcesz mieć włamanie to wyłącz firewall.

  4. Nie chcesz wirusów to zainstaluj antywirus.

  5. Nie chcesz mieć włamania to włącz firewall.

PROSTE I LOGICZNE

Jak dla mnie to temat do zamknięcia.

Bzdura, jak widać metalność ludzi nie zmieniła się , i nie zmieni się , powtarzam raz jeszcze, kto umie korzystać z głowa z neta, nie potrzebyje antywirusa, przykład mój, nie mam antywira na Viście od 9 miesięcy, a komp czysty jak łza, defendera mam wyłaczonego, ie 7 jako domyslna przegladarka, i jest czyściutko :stuck_out_tongue:

Z tym się nie dokońca , ale zgodze, na dobrego hakera niema bata :slight_smile: Jak by chciał, i tak włamał by się na kompa, mając najlepsze zabezpueczenia poinstalowane :slight_smile:

Nie przypominam sobie aby ten temat brzmiał " jaki dobry antywirus polecacie" :x

Człowieku, pomyśl o wirusach takich jak Sasser lub Blaster! Wystarczyło połączyć się z internetem i nawet po minucie miałeś Sassera w komputerze (nawet nie otwierając żadnych stron) !!

Miałem na myśli to, że firewall utrudnia dostęp do komputera i większość “niedoświadczonych” hakerów nie jest w stanie się włamać.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

A to Ci dobre, rozbawiłeś mnie, zapomniałes także, o tym, że ten temat to Dział “Visty” której problemy XPka nie dotyczą :lol:


Kolejny który powiedział co wiedział :mrgreen:

Te wirusy atakowały całą linię systemów NT (NT 4.0, 2000, XP, Longhorn, Vista pre-beta).

nie nzam sie zbytnio na tych sparawach…ale czy nie ma czegoś takiego ze wyswietla sie kompunikat ze pewien program chce uzyskac dostep do komputera i jest pytanie czy tak czy nie

Chodzi Ci może o UAC (User Account Control - Kontrola konta użytkownika)?

UAC nie zbyt dobrze działa czasem programy i tak się włanczaja szczególnie te groźne i antywirusa dobrze jest mieć a virki czasami ze zwykłych stronek potrafią wejść ostatnio nawet na stronie kolegi był virus bo ktoś mu się włamał na stronke

Mechanizm UAC bardzo łatwo oszukać, bo rozpoznaje programy instalacyjne w bardzo naiwny sposób. Sprawdzana jest nazwa pliku, jeśli zawiera takie ciągi znaków jak setu , update czy instal , wyświetlane jest ostrzeżenie. Czasem wystarczy zmienić nazwę pliku, aby UAC nie zareagował. Plik instalacyjny może być wykryty także w inny sposób - Vista rozpoznaje instalatory zbudowane za pomocą programów Install Shield lub Wyse Installer. Mechanizm oparty na tak prostej heurystyce nie może być dokładny.

Poza tym jeśli użytkownik, mimo wyświetlanego ostrzeżenia pozwoli na uruchomienie programu, ten działa z uprawnieniami administratora i może uszkodzić system operacyjny.

Ponadto znane już są trojany, które działają pod Xp jak i pod Vistą, np. SpySheriff. Tak więc myślę, że nie ma co liczyć tylko na mechanizm UAC i swój intelekt, ale należy obwarować Vistę tak samo jak XP :wink:

JAK WLACZYC OCHRONE UAC ?

Kontrola UAC jest domyślnie włączona, jeśli nikt nie grzebał w systemie dość głęboko to powinna działać…