Antywirus i programy nie odpowiadają po uruchomieniu systemu

Po uruchomieniu systemu antywirus przez ok. 1 min. nie wiadomo czemu ma wyłączoną ochronę. Nawet klikając, aby się uruchomiła dalej jest nieaktywna. Inne programy np. windows media player, czy word też nie odpowiadają. W obszarze obok zegara pojawia się ikonka z centrum zabezpieczeń informująca, że żaden antywirus czy zapora nie działa. Dopiero po chwili znika.

Zmieniłem już kilka razy antywirus, aby sprawdzić czy jest tak z każdym i jest. Używałem Combofixa i nic. Jak skanuje komputer nic nie wykrywa. Jest tak za każdym razem.

Od niedawna pojawił się także jakiś nowy sprzęt typu pamięć flash. Choć nic nie jest podłączone w obszarze powiadomień jest ikonka bezpiecznego odłączania sprzętu. Nie wiem co mam zrobić i czym jest to spowodowane. Macie jakieś pomysły?

Nigdy nie słyszałeś o starcie systemu? Po prostu to tyle trwa, minuta to stosunkowo krótko, ikonki już widać, ale system jeszcze się cały nie załadował, wszystko ok.

To nie jest start systemu. Wcześniej nie było tego dopiero od niedawna tak robi.

Z czasem start robi się coraz dłuższy, bo system “narasta”, sprawdź programy w autostarcie i powyłączaj niepotrzebne

Mam to zrobione. To nie jest wina zaśmieconego systemu. Podczas, gdy np. antywirus nie działa mogę swobodnie włączyć np. Firefoxa, czy jakiś tam obrazek normalnie szybko.