Antywirus i programy nie odpowiadają po uruchomieniu systemu


(system) #1

Po uruchomieniu systemu antywirus przez ok. 1 min. nie wiadomo czemu ma wyłączoną ochronę. Nawet klikając, aby się uruchomiła dalej jest nieaktywna. Inne programy np. windows media player, czy word też nie odpowiadają. W obszarze obok zegara pojawia się ikonka z centrum zabezpieczeń informująca, że żaden antywirus czy zapora nie działa. Dopiero po chwili znika.

Zmieniłem już kilka razy antywirus, aby sprawdzić czy jest tak z każdym i jest. Używałem Combofixa i nic. Jak skanuje komputer nic nie wykrywa. Jest tak za każdym razem.

Od niedawna pojawił się także jakiś nowy sprzęt typu pamięć flash. Choć nic nie jest podłączone w obszarze powiadomień jest ikonka bezpiecznego odłączania sprzętu. Nie wiem co mam zrobić i czym jest to spowodowane. Macie jakieś pomysły?


(Zbychdb) #2

Nigdy nie słyszałeś o starcie systemu? Po prostu to tyle trwa, minuta to stosunkowo krótko, ikonki już widać, ale system jeszcze się cały nie załadował, wszystko ok.


(system) #3

To nie jest start systemu. Wcześniej nie było tego dopiero od niedawna tak robi.


(Zbychdb) #4

Z czasem start robi się coraz dłuższy, bo system "narasta", sprawdź programy w autostarcie i powyłączaj niepotrzebne


(system) #5

Mam to zrobione. To nie jest wina zaśmieconego systemu. Podczas, gdy np. antywirus nie działa mogę swobodnie włączyć np. Firefoxa, czy jakiś tam obrazek normalnie szybko.