Antywirus itp. (Przeczytaj zanim załozysz temat)


(El Presidento) #1

Antywirusy

ArcaVir 2005

146194kz.th.jpg

Następca Mks_vir, jest to nowy pakiet narzędzi do ochrony komputera posiada w sobie:

Monitor antywirusowy, Skaner antywirusowy, Skaner poczty, Zaporę Internetową oraz ArcaRegMon która jest najciekawszą opcją tego programu, jest to monitor rejestru, chroniący klucze rejestru przed nieproszoną modyfikacją.

Mimo iż jest mało popularny, po testach bardzo przypadł mi do gustu, a jego skuteczność jest bardzo wysoka, bardzo dobry produkt.

Cena: 114 zł

AntiVirenKit Professional

avk20057jv.th.jpg

Najnowsza edycja programu z pod stajni G Data. Posiada on dwa nowe silniki antywirusowe, silniki uzupełniają się podczas skanowania, co podobno zapewnia lepsza skuteczność. Oczywiście program posiada ochronę rezydencyjną, który jest jego mocną stroną.

W dodatku ma skaner poczty, chroni przed programami typu koni trojańskich oraz bardzo dobry moduł analizy heurystycznej. Wszystko to wiąże się z dość dużymi wymaganiami sprzętowymi, a wiadomo wydajność jest bardzo ceniona.

Cena: 35 zł*

avast! 4.6.744 Home PL

avast0xc.th.gif

Najlepszy darmowy antywirus, posiadających kilka modułów zabezpieczających takich jak skaner na żądanie, ochrona rezydencka oraz opcja blokowania skryptów. Baza danych jest często aktualizowana. Program wykazuje największą skuteczność z pośród wszystkich darmowych antywirusów, niechżesz wydawać pieniędzy, instaluj go.

Cena: darmowy*

*dla uzytkowników niekomercyjnych.

BitDefender 9 Professional

prof85hx.th.jpg

Jest to pakiet do ochrony komputera oprócz antywirusa znajdziemy zaporę sieciową, ochronę przed spamem jak i skaner poczty wychodzącej jak i przychodzącej. Posiada on bardzo dobrą ochronę rezydencyjną która monitoruje systemu plików, rejestr oraz Internet. W najnowszej wersji programu znalazło się kilka interesujących nowości m.in. Heurestic in Virtual Environment (HIVE), opcja ta tworzy wirtualny komputer w którym sprawdza czy potencjalnie niebezpiecznie pliki są zawirusowane. Zapewnia to ochronę przed nowymi zupełnie nie znanymi zagrożeniami.

Wszystko to owiane jest w bardzo przejrzyste menu z którym każdy powinien sobie poradzić.

Jednym z największych plusów programu przy jego dość wysokiej skuteczności są bardzo małe wymagania sprzętowe, co zadowoli posiadaczy starszych komputerów.

Cena: 44.95 USD

Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0.388 PL

kav50perssettings7xz.th.png

Jeden z najlepszych jak nie najlepszy antywirusów na rynku. Cechuje go najwyższa skuteczność w wykrywaniu wszelkiego rodzaju zagrożeń. Fantastyczna ochrona w czasie rzeczywistym, która mimo wysokiej skuteczności nie spowalnia zbytnio systemu. Moduł ochrony poczty sprawdza się bardzo dobrze wykazuje on praktycznie 100 procentową skuteczność. Program posiada możliwość blokowania ataków sieciowych, który jest bardzo przydatną opcja chodź. Interfejs programu jest bardzo przejrzysty i poradzi sobie z nim nawet mało doświadczony użytkownik. Natomiast wymagania sprzętowe są dosyć rozsądne. Ścisła czołówka warto na niego zainwestować.

Cena: 219 zł

Mks_Vir 2005

mksvir200519ya6vi.th.jpg

Program posiada bogatą historie bo pierwsza wersja powstała już w 1987 roku.

W Polsce jest on bardzo ceniony bo jest dostosowywany do naszych potrzeb i zagrożeń występujących u nas w kraju. W skład tego antywirusa wchodzą: Monitor antywirusowy, Skaner Dyskowo- plikowy , Skaner poczty , firewall , System Administracyjny. Ten ostatni jest bardzo ciekawą opcją ma on w sobie najważniejsze zadania systemowe którymi w łatwy sposób możemy zarządzać. Mimo tego , program ten odchodzi w niepamięć i zdecydowanie odstaje od czołówki. Więc odradzam jego zakup przy tak wysokiej cenie.

Cena: 303 zł

Norton AntiVirus 2006 PL

komuna1122459283i46183qd.th.jpg

Najnowsza wersja jednego z najpopularniejszych na świecie programów antywirusowych firmy Symantec. Od wielu lat uważany za najlepszego w swoje klasie, wprawdzie jest on bardzo dobry ale nie najlepszy. Program cechuje bardzo prosty w obsłudze interfejs, świetny moduł ochrony w czasie rzeczywistym uniemożliwiający wtargnięcie do komputera niepowołanych gości. Bardzo często aktualizacja bazy danych oraz integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, a na dodatek ochrona przed programami typu spyware. Wśród użytkowników panuje stereotyp ze jest to program zasobożerny, mimo tego nie dokona jest to prawda, ponieważ działa płynnie przy pamięci 256 ram. Jeden z najlepszych programów tego typu, jeżeli mamy dosyć dobry sprzęt i zależy nam na bezpieczeństwie kupujmy w ciemno .

Cena: 59,95 EUR

Symantec AntiVirus

winvirus15mv.th.jpg

Antywirus ten przeznaczony jest do ochrony serwerów lub stacji roboczych, zapewnia on całkowicie zautomatyzowaną ochronę przez co zupełnie nie jest odczuwalny dla komputera.

Posiada on standartowo bardzo dobry moduł ochrony rezydenckiej, oraz skaner na zadanie jak i moduł skanera poczty. Największą zaletą są bardzo niskie wymagania sprzętowe co jest najważniejsze w pracy na komputerach w firmach. Najlepszy AV do firmy i na serwer.

Nod32

nod323xp.th.jpg

Sam jestem szczęśliwym posiadaczem tego antywirusa.

Jego głownią zaletą są bardzo małe wymagania sprzętowe, praktycznie jest nie odczuwalny.

Mimo to cechuje go bardzo wysoko skuteczność, chodź wiadomo nie porównujmy go z wielkimi kombajnami bo po prostu to inna klasa. Posiada on 5 modułów ochrony. Najciekawszą jest DMON – ochrona dokumentów Microsoft Office. Która przydaje się nam podczas pracy na tym programie. Posiada on nową bardzo ciekawą technologie ThreatSense™, jest to nowa technologia wykrywania zagrożeń, która oparta jest na częstej aktualizacji bazy danych, praktycznie co pare godzin. Jednym słowem dobry i tani idealnie nadaje się dal słabszych komputerów.

Cena: 153,50 zł

Panda Titanium Antivirus 2005

titanium9tr.th.jpg

Dawniej jeden z najpopularniejszych programów na rynku, teraz skarży się na niego coraz więcej użytkowników, mimo to dalej cechuje go wysoka skuteczność w walce z zagrożeniami. W najnowszej wersji pojawiła się nowa technologia TruPrevent, która ma za zadanie ochronę przed nieznanymi wirusami i robakami. Aktualizacja wykonywana jest bardzo często, ogólnie przeciętny średniak, który posiada przyzwoitą cenę, antywirus godny polecenia.

Cena: 202 zł

Firewall

Firewall w dzisiejszych czasach są wręcz nie zbędną aplikacją, zestaw poprawek Sernice Pack 2 do Windows Xp posiada wbudowaną zaporę sieciową, chodź jej obsługa i skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Dlatego przygotowałem spis najpopularniejszych i najlepszych firewalli na rynku.

Kerio WinRoute Firewall 6.1.3.789 (Płatny)

Norton Personal Firewall 2006 (Płatny)

Outpost Firewall 1.0 (Darmowy)

Sunbelt Kerio Personal Firewall 4.2.3.912 (Darmowy)

Sygate Personal Firewall 5.6 (Darmowy)

ZoneAlarm 6.1.737.000 (Darmowy)

ZoneAlarm Pro 6.1.737.000 (Płatny)

Większość darmowych zapór praktycznie niczym nie różną się od tych płatnych, ani nie ustępują im pod względem jakości oraz obsługi, a czasem więc wygrywają.

Każdy z wymienionych firewalli jest dobry, gorąco polecam produkt firmy Sunbelt, który jest bardzo przyjazny i prosty w konfiguracji oraz skuteczny.

I doskonale wspólpracuje z wszystkimi wymienonymi wyzej antywirusami.

Pakiety zabezpieczające

AntiVirenKit InternetSecurity 2005

avk20054jh.th.jpg

Bardzo dobry pakiet zabezpieczający polskiej firmy, w jego skład wchodzą : AntiVirenKit 2005 Professional, AntiSpamKit Professional, Personal Firewall oraz WebFilter.

Jego największą wadą są duże wymagania sprzętowe, ale w wypadku pakietów jest to dosyć powszechny problem. Naprawdę warto wydać na niego pieniądze.

Cena: 245 zł

Norton Internet Security 2006

298ce36a98ba0dc2649fae28c8e190.th.jpg

Co tu dużo pisać, najlepszy pakiet zabezpieczający na rynku. W najnowszej wersji zostały poprawione drobne błędy oraz dodana nowy moduł Norton Protect Center, który dba o to aby nasz program i system był w jak najlepszej kondycji.

Jednym słowem polecam.

Cena: 79,95 EUR

Poradnik ten stworzyłem dla osób które niewiedzą lub stoją przed wyborem zestawu ochrony ich komputera, przy zakupie nie kierujmy się tylko opiniami innych osób i wysoką ceną, bo zawsze warto przetestować przed zakupem wersję trial, bo nic nie zastąpi nam własnych doświadczeń i spostrzeżeń. Starajmy się dobierać programy zabezpieczające, które nasz komputer da radę udźwignąć bez utraty wydajności, oraz funduszu jakiego posiadamy.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji:

Darmowe:

:arrow: Avast + Sunbelt Kerio

Wydajne:

:arrow: Nod32, BitDefender 9 Professional + Outpost Firewall 1.0

Do domu:

:arrow: Kaspersky Anti-Virus + Sunbelt Kerio

Do biura:

:arrow: Symantec AntiVirus

Tanie:

:arrow: ArcaVir 2005

:hmmm:


(lazikar) #2

Temat zamknięty.

Jeżeli uważasz, że czegoś tu brak lub są błędy - zgłoś to autorowi na PW