Antywirus muli kompa. ArcaVir czy Avast!?

Witam!

Mam ArcaVir System Protection 2009, który dostałem wraz z Neo, mam go zainstalowanego ale bardzo muli kompa i zastanawiałem sie czy nie przejść na Avasta! HE, który jest mniej wymagający. Teraz moje pytanie, czy osłabi to moja ochrone komputera przed zagrożeniami z internetu?

Mój “blaszak” to:

Intel Pentium 4 (2.93GHz)

2x1Gb DDRII DIMM 667MHz Kingston

nVIdia GeForce 7600GS

FEEL ATX 500W

Przy takim sprzęcie to trochę dziwne że sam av muli Ci kompa. Zobacz z avastem czy też będzie mulił jeśli nie to ja bym został przy nim. Avast nawet chyba lepszy od tego ArcaVir.

No właśnie nie jestem tego pewien, jesli avast jest porównywalny do av to wole avasta, sprawdze i napisze.

Odczułem znaczną poprawę :smiley: Ale czy Avast! jest dużo gorszy od ArcaVir?

Według mnie Avast jest słaby, przepuszcza dużo wirusów i sam ma dużo fałszywych alarmów, ale wedle testu dobre programy avast wśród bezpłatnych jest prawie, że idealny.

Tak wiem, oglądałem porównanie zrobione przez DP.

Ja bym został przy tym ArcaVir, szczególnie, że ma parę przydatnych funkcji których Avast nie ma, np. kopia zapasowa, łatanie luk itp.

Teraz zainstalowałem Nortona 2008 z vortalu (tą edycje specjalnie dla DP). Czy to jest dobra inwestycja?

Nortona w wersji 2008 poleciłbym Ci tylko na te 90 dni, a jak ci się spodoba to weź Norton 2009, ale jak masz licencję na ArcaVir, to zostań przy nim, on jest dobry, heurystyka, kopie zapasowe, łatanie luk itp. Ja bym został przy ArcaVir na twoim miejscu.

viewtopic.php?f=6&t=268735