Antywirus na 5 komputerów

Witam. Chciałbym kupić jakiegoś antywirusa (najlepiej jakiś Internet Security) z licencją na 5 komputerów. I chciałbym mieć licencję na 3 lata. Chodzi o to, że w domu ma 5 osób komputery, każda korzysta z neta, więc chcemy mieć dobre zabezpieczenie. Przeglądałem niemal wszystkie strony producentów antywirusów, ale ceny są bardzo wysokie (np. Kaspersky Internet Security ponad 900 zł za 3 lata). Więc mam pytanie do Was - jakiego antywira polecacie, jakie są ceny za 3 lata licencji na 5 komputerów. Albo czy może być tak, że wykupię licencję na jeden komputer, ale będzie ona na pięciu? Raczej nie, tak mi się zdaje :? Chciałbym mieć dobrego antywirusa. Kasperskiego używałem i byłem zadowolony. Ale ta cena… A co myślicie na temat PC Tools AntiVirus oraz Spyware Doctor 5 z Antywirusem? Co do Spyware Doctor to sprawdzałem go i nie wiem czy tam się wykupuje licencję tylko na rok czy na stałe. Z góry dzięki za odpowiedzi i sorki za tak długi post :lol:

Tu jest taniej : http://allegro.pl/item349210507_kaspersky_internet_security_7_0_5stan_3lata_tanio_.html

900zł:5 komputerów=180zł/komputer

licencja na 2 lata KIS home=120zł więc dopłata 60zł za dodatkowy rok to w/g mnie to nie jest dużo gdyż KIS zapewnia bdb ochronę…

btw: 900zł to była wersja Home czy dla firm?

Jeśli chodzi tylko o antyvira do domu, polecam bezpłatnego avasta… Niewiele odstępuje od tych płatnych i daje dobrą ochronę…

To był normalny Kaspersky Internet Security 7. Jest też KIS Home 7 ale nie można go kupić na 5 stanowisk i na 3 lata :frowning: I chciałbym kupić licencję przez internet - elektronicznie. Tak więc Allegro odpada. A co do Avasta…sam nie wiem. Bo on kompa muli strasznie. Zresztą nie jest wcale taki dobry. Mój znajomy go miał, a i tak coś złapał, bo mu zdjęcia pokasowało i porobiło coś w systemie. Albo czytałem komentarz, że ktoś miał Avasta, zainstalował po nim Kasperskiego i od razu mu wykrył 7 wirusów, a Avast nie wykrywał. Zajrzę na stronę Avasta i poczytam o nim, może mnie przekona :slight_smile: A co myślicie o PC Tools AntiVirus i Spyware Doctor z AntyVirusem?

Arcavir 2008 http://www.arcabit-shop.com/pl/zakupy.php

Ze względu na to, że są tak drogie te programy to szukam teraz jakiegoś darmowego. Miałem przed chwilą PC Tools Antivirus. Pobrałem paczkę wirusów do testu. Przy wypakowaniu nic nie wykrył, tylko przy przeskanowaniu tego folderu. Tak więc on w ogóle nie chroni. Teraz mój wybór padł na Avira 2008, bo w jednym teście miał 100% wykrytych wirusów co dało mu miejsce pierwsze. Po nim był KIS 7 i F-Prot bodajże. Zrobię test z paczką wirusów i Wam napiszę co i jak. A do tego pobiorę jakiś dobry firewall i będzie też kompleksowa ochrona :slight_smile:

Z moich obserwacji wynika, że Avira jest skuteczny na stacjach roboczych, tyle że po drodze jest firewall na routerze i serwer. Pytanie, w jaki sposób łączysz się z netem - bezpośrednio czy jest po drodze jakaś bramka?

Avast nie muli kompa… Kompa muli Norton…

Na jednym z naszych komputerów jest modem. Do niego podłączony jest router i on daje nam sygnał na wszystkie komputery (laptopy). Tak więc jeden komp jest zwykły i korzysta z neta przez modem, a pozostałe to laptopy i korzystają z internetu bezprzewodowego. IrasB, jakie miało by to znaczenie? Zainstalowałem Avire, przetestowałem. Przy wypakowaniu od razu pokazał okienko, że wykrył wirusy. Wykrył wszystkie :smiley: Jednak ma też wady - niepotrzebne alarmy. Na przykład skanowałem komputer i mi pokazywał, że są wirusy (a to były trainery z Enc.Gier 2008). Kaspersky siedział cicho. Ogólnie jest to dobry antywirus - po uruchomieniu automatycznie skanuje pliki - jak KIS 7. Dobra wykrywalność, nie muli kompa. Zainstalowałem też Comodo Firewall, bo ten antywirus nie posiada zapory. Mam kolejne pytania. Zainstalowałem tego Comodo, więc wyłączyłem firewalla Windowsa (Vista). Czy dobrze zrobiłem? I czy takie połączenie, ten firewall i antywirek jest dobre? Czy jednak bardziej warto by było jednak zapłacić za tego Kasperskiego 7? Co do wypowiedzi grzesia139 - to wiem, że Norton muli kompa. I to strasznie. Win XP Pro uruchamiał się z nim dwa razy dłużej. Dziękuję za odpowiedzi.

a mógłby ktoś dać taka paczkę wirusów

Niestety chyba nie można tu dawać, ale wiem, że jest na forum paczka do pobrania, bo ktoś dał już do niej link. Poszukaj w wyszukiwarce.